українська російська англійська
Участь у нацпроекті "Нове Життя" дозволить Луганщині збудувати обласний перинатальний центр в термін
03.03.2012 | 16:03
Луганська ОДА

Участь у національному проекті «Нове Життя» дозволить побудувати Луганський обласний перинатальний центр в термін, а також удвічі знизити загрозу материнської та малюкової смертності на Луганщині. Про це заявив начальник головного управління охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації Павло Малиш на нараді керівників регіональних управлінь охорони здоров'я України в Харкові.

У заході взяли участь перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова та перший заступник Міністра охорони здоров'я України Раїса Моїсеєнко. Перед засіданням відбулося відкриття Харківського регіонального перинатального центру III рівня в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства».

За словами Павла Малиша, одним з основних напрямків Програми реформування охорони здоров'я Луганської області на 2011-2014 роки є Концепція розвитку перинатальної допомоги. «Вже сьогодні ми проводимо серйозну роботу з втілення Концепції в життя, - заявив Павло Малиш, - і це дозволило нам знизити рівень малюкової смертності нижче середнього по Україні».

За словами начальника головного управління охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації, без створення обласного перинатального центру подальший прогрес у цьому питанні неможливий. Павло Малиш констатував, що на Луганщині створено, затверджено і пройшов всі етапи експертизи проект центру, активно ведуться роботи з його реалізації, але для закінчення реконструкції необхідні додаткові кошти з державного бюджету.

«Ми дуже сподіваємося на поставки медичного обладнання національним проектом «Нове життя» влітку цього року. Позитивне вирішення цих питань дозволить нам ввести центр в експлуатацію в запланований термін і знизити показники материнської та перинатальної смертності в два рази», - зазначив Павло Малиш.

Нагадаємо, що будівництво перинатального центру на базі Луганської обласної клінічної лікарні розпочато в 2011 році. «Ми повинні зробити все можливе і неможливе, щоб перинатальний центр завершити вже в 2012-му», - заявив нещодавно голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк. Це на рік раніше, ніж планувалося.

У минулому році на реалізацію цього проекту Кабінет Міністрів України виділив 8 млн. грн., область - 1,1 млн. грн. У 2012 році рішенням депутатів обласної ради з обласного бюджету заплановано виділити 10 млн. грн. Для повного завершення будівництва необхідно ще 42 млн. грн., які область розраховує отримати з державної скарбниці.

За словами Володимира Пристюка, розвиток регіональної охорони здоров'я, особливо в сфері надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим, - пріоритет у діяльності обласної влади. В рамках регіональної цільової комплексної програми розвитку системи охорони здоров'я Луганської області на 2011-2014 роки створюються міжміські та міжрайонні пологові будинки (за умови, що відстань транспортування породіль не перевищує 40 км). «Це допоможе надавати медичну допомогу вагітним та породіллям на належному рівні, а також знизити рівень малюкової смертності», - переконаний голова облдержадміністрації.

версія для друку