українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд удвічі збільшить рівень іпотечного кредитування
03.03.2012 | 16:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У поточному році необхідно вдвічі збільшити рівень іпотечного кредитування будівництва. Відповідне завдання Прем'єр-міністр Микола Азаров поставив під час наради з питань реалізації держпрограми "Доступне житло".

"Наше завдання в поточному році - як мінімум удвічі збільшити обсяги іпотечного кредитування будівництва", - зазначив Глава Уряду.

Він підкреслив, що у 2011 році обсяги будівництва по Україні значно зросли. Зокрема, у Києві здано рекордні обсяги житла: понад 1,5 мільйона квадратних метрів, що більше рекорду ще 1987 року, коли було введено в експлуатацію 1,4 мільйона квадратних метрів.

Водночас,  у деяких областях зафіксовано зниження темпів будівництва. Прем'єр-міністр доручив Міністрові регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолію Близнюку з'ясувати причини такої ситуації і виправити її.

За словами Миколи Азарова, у людей повертається довіра до забудовників, і її необхідно підтримати. "Нашим людям необхідно розповідати: не спокушайтесь на пропозиції аферистів, які пропонують надзвичайно вигідні умови, але не надають жодних гарантій завершення будівництва. Є серйозні організації, які користуються підтримкою держави. Інвестуйте в них кошти, і Уряд спільно з такими організаціями, з міською владою гарантуватиме завершення будівництва", - сказав Микола Азаров.

Він запропонував у всіх обласних центрах визначити «акредитовані» будівельні компанії, яким можна довіряти, і які гарантовано завершать будівництво. Крім того, Прем'єр-міністр вважає за потрібне якнайшвидше запровадити страхування інвестиційних договорів у будівництві.

Микола Азаров наголосив, що будівництво доступного житла є пріоритетом для Уряду. Він запевнив, що закладене у держбюджеті на програму "Доступне житло" фінансування буде забезпечене у повному обсязі. "Збільшення будівництва - пріоритетний для нас напрямок. Наше головне завдання - забезпечити значний приріст у цій галузі, вводити в експлуатацію якомога більше доступного житла та створити умови, щоб люди його купували", - підкреслив Прем'єр-міністр.

У свою чергу учасники наради запропонували запровадити стимулювання роботодавців брати участь у будівництві житла для їхніх робітників. А також запровадити рейтинг міст і будівельних компаній, що дозволить активізувати залучення інвестицій у будівництво.

 

версія для друку