українська російська англійська
На Херсонщині створено Асоціацію овочівників
03.03.2012 | 16:49
Херсонська ОДА

Під час обласної наради з питань розвитку галузі овочівництва у м. Каховка заступник голови Херсонської облдержадміністрації Михайло Мельник оголосив про створення Асоціації виробників та переробників плодово-овочевої продукції.

Основою метою асоціації буде створення координації ринку овочів, взаємопідтримка його учасників  та участь у налагоджені логістичної системи для ефективного збуту продукції.

Особливу увагу розвитку сільського господарства приділено у Програмі економічних реформ України на 2010-2014 роки. У 2011 році вперше проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності (11,8 млн. га). В результаті кожен громадянин за заявою зможе отримати інформацію про кількісні та якісні характеристики таких земель у відповідному регіоні.

«Нам необхідно створити умови, при яких перекупники не будуть скуповувати половину урожаю з полів за безцінь, а потім підвищувати ціни у кілька разів перепродаючи на роздрібних ринках. Нам необхідно виробити механізм, при якому самі виробники мали змогу нормально заробляти на продажі своєї продукції. Ведеться робота по організації великих овочесховищ, ми хочемо допомогти налагодити нормальний ринок, але єдина позиція виробників нам тут необхідна», - акцентував Михайло Мельник.

Асоціацію у формі громадського об’єднання створено шляхом голосування учасників наради – представників компаній виробників та переробників овочевої продукції. Рішення було прийнято одноголосно (57 «за»). Учасники голосування автоматично увійшли до складу об’єднання.

Головою Асоціації було обрано Валерія Помазнюка, приватного агронома-консультанта, який працює з фермерськими господарствами усього південного регіону країни. Першим завданням голови стало зареєструвати Асоціацію як громадську організацію.

 

 

 

 

 

 

версія для друку