українська російська англійська
Екіпажі Мі-24 18-го окремого вертолітного загону ЗСУ здійснили переліт з Уганди до табору в аеропорту конголезького міста
05.03.2012 | 11:03
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

4 березня чотири вертольоти Мі-24 зі складу 18-го окремого вертолітного загону ЗС України здійснили плановий переліт з міжнародного аеропорту “Ентеббе” Республіки Уганда до базового табору українських миротворців у Демократичній Республіці Конго.

Під керівництвом командира загону військового льотчика-снайпера полковника Ігоря Яременка екіпажі бойових машин у складних метеорологічних умовах (в регіоні базування миротворчого підрозділу розпочалися сезонні дощі) протягом 3 годин здійснили 500-кілометровий переліт та успішно приземлились в аеропорту конголезького міста Гома. За давньою українською традицією, вертолітників на землі зустріли з хлібом-сіллю.

Усі вертольоти українського миротворчого підрозділу вже пройшли технічний огляд та сертифікацію фахівцями Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго і здатні виконувати завдання за призначенням. У подальшому планується перебазування двох наших вертольотів на аеродром міста Бунія.

Довідка. У складі 18-го окремого вертолітного загону ЗС України Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго – 157 миротворців, 23 одиниці автомобільної і спеціальної техніки, понад 50 тонн технічного та тилового майна, а також 4 гелікоптера Мі-24.

Екіпажі українських гвинтокрилів забезпечуватимуть авіаційний супровід та авіаційну підтримку сил Місії ООН, патрулювання кордонів ДР Конго та ведення повітряної розвідки.

 

версія для друку