українська російська англійська
Реєстри культурної спадщини відтепер доступні для киян
05.03.2012 | 13:26
Київська МДА

За дорученням голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова список київських пам’яток історії та архітектури державного та місцевого значення оприлюднено на сайті головного управління охорони культурної спадщини.

Відтепер кожен охочий має змогу ознайомитися з визначними об’єктами свого району та дізнатися, у розділі «Культурна спадщина» на сайті www.guoks.gov.ua, на яких підставах до переліку включено той чи інший об’єкт.

Примітно, що у кожному окремому випадку для визначення статусу об’єкту необхідно звернутись до головного управління охорони культурної спадщини з відповідним запитом у зв’язку зі змінами назв вулиць, нумерації будинків, літерних позначень та моніторингу стану об’єктів культурної спадщини на поточний період.

За інформацією головного управління охорони культурної спадщини, даний перелік складено на підставі наявної інформації. Також передбачається регулярне оновлення інформації на підставі нових документів, виданих державними та місцевими органами влади.

«Принцип роботи міської влади – максимальна відкритість і прозорість. Тому потрібно, щоб кияни могли вільно, без спеціальних запитів одержувати відомості про те, які історико-культурні пам’ятки охороняються, а також які зміни відбуваються в «охоронних списках» і чому», – зазначив Олександр Попов.

Він також закликав киян долучитися до роботи зі збереження пам’яток. «Я прошу киян, яким небайдужа доля культурної спадщини нашого міста, взяти на себе функції громадських інспекторів з охорони пам’яток. Якщо ви побачите, що якійсь об’єкт, розташований поблизу вашого будинку чи місця роботи, руйнується, або ж існують інші протиправні загрози, прошу терміново телефонувати до Call-центру та повідомляти про злочин. На жаль, штатних інспекторів не вистачає. А інколи байдужість чиновників призводить до невиправних втрат культурної спадщини міста», – наголосив Олександр Попов.

версія для друку