українська російська англійська
Ревізори забезпечили усунення фінансових порушень на 3,8 млн. грн. у Харківській міській клінічній лікарні
05.03.2012 | 14:15
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Завдяки ревізорам Харківщини вдалося усунути фінансових порушень на загальну суму майже 3,8 млн. грн. у Комунальному закладі охорони здоров’я "Харківська міська клінічна лікарня № 1" (лікарня). Загалом під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності лікарні встановлено фінансових порушень на суму майже 4 млн. грн. Контрольний захід охопив період з 01.06.2009 по 01.01.2012.

Так, на основі рішень Харківської обласної ради та Харківської міської ради з балансу лікарні на баланс Комунального закладу охорони здоров’я "Харківський обласний клінічний перинатальний центр" (заклад) було передано 5 нежитлових будівель та групу інвентарних об’єктів у кількості 47 одиниць, загальна первісна вартість яких становить більш як 3,3 млн. грн.

Проте станом на 01.01.2012 за даними бухгалтерського обліку лікарні не проведено списання переданих на баланс закладу основних засобів, чим порушено законодавство України. Такі дії призвели до завищення вартості основних засобів за даними бухгалтерського обліку лікарні на суму понад 3,3 млн. грн. Порушення усунуто у повному обсязі шляхом зменшення за даними бухгалтерського обліку вартості основних засобів.

Також ревізори встановили, що станом на 01.01.2012 фактична кредиторська заборгованість за спожиті лікарнею комунальні послуги та енергоносії сягнула майже 470 тис. грн. Утім, за даними бухгалтерського обліку та фінансової звітності лікарні зазначена заборгованість не відображена, тобто кредиторську заборгованість було занижено. Порушення відшкодовано у повному обсязі шляхом відображення у бухгалтерському обліку наявної кредиторської заборгованості на зазначену суму.

За ведення бухгалтерського обліку з недотриманням установленого порядку 10 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

За порушення бюджетного законодавства, розпорядженням Держфінінспекції в Харківській області лікарні зупинено операції з бюджетними коштами на рахунку, відкритому в Управлінні Державної казначейської служби України в Ленінському районі м. Харкова.

 

версія для друку