українська російська англійська
На Волині в нинішньому році цукровими буряками засіють понад 25 тис. га площ
06.03.2012 | 10:06
Волинська ОДА

У 2012 році волинські аграрії цукровим буряком засіють близько

25 тис. га площ. Про це розповів начальник головного управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації  Юрій Горбенко, доповідаючи на обласній селекторній нараді про плани щодо вирощування цукрових буряків у господарствах області.

За його словами, у минулому році площі посівів цукрових буряків становили 20 тис. га і порівняно із 2010-м збільшились на 3,6 тис га.  Зокрема, за два попередні роки площа посівів солодкого кореня зросла з 10,5 до 20 тис. га.

Передовими господарствами області зараз вважаються СГПП «Рать», «Дружба» Луцького району та  ФГ «Перлина Турії». Вони забезпечили виробництво цукру з одного гектара 96,76 та 73 центнери.

Юрій Горбенко повідомив, що в області триває активна робота з укладання договорів між сільськими радами і цукровими заводами. Так, на початок березня  вже укладено 82 договори.

Як повідомили директори  ПАТ «Гнідавський цукровий завод» та ПП «Європацукор», у цьому році вони також долучаться до програми з видачі безоплатного  жому селянам.

«Ми продовжуємо  роботу в цьому напрямку. Головне наше завдання – дати шанс людям заробити на селі», - звернувся голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук до керівників районів, акцентуючи увагу на тому, що саме вони відповідають за організацію сільгоспробіт на їх територіях.

 

версія для друку