українська російська англійська
У Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні відкрито після реконструкції корпус
06.03.2012 | 10:34
Дніпропетровська ОДА

Відкрито після реконструкції блок №1 головного корпусу Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні.

Завдяки реконструкції площу  корпусу було розширено вдвічі – з 1 тис. м2 до 2 тис. м2. Тепер у ньому розміщуються приймально-діагностичне відділення, травмпункт, клініко-діагностична лабораторія та центральне стерилізаційне відділення. Усі відділення оснащені сучасним обладнанням і працюють у цілодобовому режимі.

 На Дніпропетровщині проводиться системна модернізація охорони здоров’я – будуються нові корпуси та лікарні, об'єкти охорони здоров'я забезпечуються новим обладнанням, ремонтуються та реконструюються. Одним з ключових закладів області є Обласна дитяча клінічна лікарня, якій під керівництвом голови ОДА Олександра Вілкула протягом останніх двох років надається адресна допомога з покращення медичних послуг та створення належних умов для медичного персоналу.

Так, у жовтні 2010 року на базі лікарні відкрито сучасне неонатальне відділення для надання медичної допомоги новонародженим. У ньому створено комфортні палати для сумісного перебування матерів та немовлят, відділення обладнане новою медичною апаратурою.

На початку 2011 року Олександр Вілкул увів в експлуатацію новозбудований корпус №3 лікарні площею понад 7 тис. квадратних метрів на 3 відділення (опікове, інфекційне і гематологічне), оснащених спеціальним обладнанням.

«Сьогодні ми відкрили ще один важливий корпус, площу якого було збільшено з 1 тис. до 2 тис. квадратних метрів. Це дозволить суттєво покращити роботу приймального відділення, зокрема, створити умови для невідкладної госпіталізації інфекційно хворих у спеціальні бокси з окремими входами, а також надавати якісну невідкладну допомогу при травмах, у тому числі проводити екстрене оперативне втручання», – сказав Олександр Вілкул.

Для цього у приймально-діагностичному відділенні облаштовано сучасну операційну, ургентну лабораторію, пункт зберігання крові та палати для післяопераційного спостереження. Крім того, у реконструйованому корпусі функціонуватимуть високотехнологічна клінічна лабораторія та центрально-стерилізаційне відділення, які забезпечать проведення високоточних лабораторних досліджень та впровадження нових методів стерилізації задля цілковитого запобігання поширенню інфекцій всередині лікувального закладу.

Вартість реконструкції блоку №1 головного корпусу Обласної клінічної дитячої лікарні становить понад 11 млн. грн., які було виділено з обласного бюджету.

«Таким чином Обласна дитяча клінічна лікарня стає одним з найсучасніших лікувальних закладів України. Наступним етапом підвищення якості медичної допомоги дітям стане відкриття в Дніпропетровську в червні 2012 року Регіонального перинатального центру, розрахованого на 4 тис. пологів на рік. Центр будується за підтримки нашого Президента Віктора Федоровича Януковича в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», – сказав Олександр Вілкул.

Перший на Дніпропетровщині Міжрайонний перинатальний центр, розрахований на 3 тис. пологів у рік, було відкрито в Кривому Розі у грудні 2011 року.

Протягом останнього часу на 28 об'єктах закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області були проведені роботи з будівництва та реконструкції. Введено в експлуатацію 11 будівель та відділень закладів, у тому числі – Марганецька центральна районна лікарня, Першотравенська центральна міська лікарня, Петропавлівська центральна районна лікарня, Дніпропетровське обласне комунальне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія», філіал поліклініки № 3 м. Дніпропетровська, Нікопольський пологовий будинок, Павлоградська центральна районна лікарня, Тернівська центральна міська лікарня та ін.

Довідково:

Обласна дитяча клінічна лікарня – спеціалізований лікувально-профілактичний заклад, який надає висококваліфіковану та консультативно-поліклінічну допомогу ІІІ рівня дітям всієї Дніпропетровської області.

Щорічно у травмпункті лікарні допомогу отримують 17 тис. дітей, а через приймальне відділення проходять понад 24 тис. юних пацієнтів.

версія для друку