українська російська англійська
Цього року на Чернігівщині планується засіяти майже 1,1 мільйона гектарів ріллі ярими культурами
06.03.2012 | 11:30
Чернігівська ОДА

Особливості посівної кампанії цього року на Чернігівщині визначатимуться затяжним характером весни з достатнім запасом вологи у ґрунті. Про це йшлося на обласній науково-практичній конференції з питань проведення весняно-польових робіт у 2012 році, яка пройшла у Чернігові.

Нинішня зима принесла достатньо опадів на поля Чернігівщини, тому хоча весняні роботи, за попередніми прогнозами синоптиків, розпочнуться дещо пізніше, ніж зазвичай, наявність вологи у ґрунті створить гарні стартові умови для вегетації ярих культур майбутнього врожаю.

Як зазначив начальник головного управління агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Анатолій Максак, озимі культури на Чернігівщині перезимували непогано: наразі лише 9% озимини знаходяться у слабкому та зрідженому стані, а 91% – у доброму та задовільному, що є одним з кращих показників в Україні. Тим не менше до вірогідного пересіву культур все одно треба бути готовим.

Однією з кращих культур для пересіву та й взагалі для посіву є кукурудза, яка дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. Як зазначив доктор сільськогосподарських наук з дніпропетровського Інституту сільського господарства степової зони НААНУ Сергій Красненков, ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом для сільгоспвиробників Чернігівщини і з технологічної, і з маркетингової точок зору.

Як було повідомлено, ярими культурами цього року на Чернігівщині планується засіяти майже 1,1 мільйона гектарів ріллі, що на 19 тисяч га більше, ніж торік. Озимих культур під врожай 2012 року також посіяно більше, ніж під врожай минулого року.

Учасники науково-практичної конференції, а це провідні аграрні науковці та виробники Чернігівщини, також обговорили питання покращення родючості ґрунтів, технологічні особливості виконання посівних робіт у 2012 році, шляхи підвищення репродукційності насіння, фітосанітарний стан посівів, умови кредитування сільгоспвиробників у поточному році тощо.

версія для друку