українська російська англійська
Медиків для сільської місцевості у Запорізькій області будуть готувати за кошти місцевих бюджетів
06.03.2012 | 11:53
Запорізька ОДА

Проблема неукомплектованості медичними кадрами сільських лікарень, ФАПів та амбулаторій у Запорізькій області з’явилася не сьогодні. За даними управління охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації, укомплектованість кадрами лікарів у сільських районах становить лише 66,8 %, молодших медичних працівників - 91,1 %.

З метою врегулювання цього проблемного для сільських медичних закладів  питання  голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко дав доручення керівникам районних державних адміністрацій та міськвиконкомів  віднайти можливості для навчання сільської молоді у Запорізькому медичному університеті на підставі тристоронньої угоди - між ЗДМУ, РДА та студентом - за кошти місцевих бюджетів. Крім того, на переконання О. Пеклушенка, кожен район повинен мати власну програму підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту.

На даний час відповідна програма вже прийнята та почала реалізовуватися в Приазовському, Михайлівському, Запорізькому, Гуляйпільському, Бердянському, Вільнянському, Мелітопольському, Пологівському, Розівському районах. Доопрацьовуються такі програми  в Чернігівському та Приморському районах.

Представники місцевої влади Якимівського району,  Бердянська та Вільнянська вже провели зустрічі з ректором Запорізького державного медуніверситету Юрієм Колесником на предмет підписання тристоронніх угод у поточному році. Вони передбачають навчання сільської молоді за цільовим направленням за кошти місцевих бюджетів, а також навчання в інтернатурі за рахунок коштів місцевих бюджетів випускників, які уклали угоду на відпрацювання в сільському районі не менше трьох років після закінчення  інтернатури.

 

 

 

версія для друку