українська російська англійська
Укрзалізниця готується укласти останній договір в рамках Програми оновлення локомотивного парку
07.03.2012 | 09:26
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Державна адміністрація залізничного транспорту України збирається упродовж березня поточного року визначитися й укласти договір на придбання близько 50 електровозів, - про це розповів під час інтерв'ю газеті «Сегодня» (№53 від 17.03.2012) перший заступник генерального директора Укрзалізниці Микола Сергієнко.  «В даний момент вирішуємо – що за електровози це будуть – постійного чи подвійного живлення. Відносно двохсистемників (електровози, що можуть курсувати електрифікованими ділянками постійного і змінного струму), зараз ведемо переговори з Siemens, Skoda і Трансмашхолдингом, який працює разом із французьким  Аlstом. Хто запропонує найбільш вигідний варіант, а це в першу чергу, локалізація виробництва в Україні – з тим і будемо працювати», – відзначив він.

Ця угода стане останньою у низці підписаних договорів в рамках Програми оновлення локомотивного парку Укрзалізниці на 2012-2016 роки.  Впродовж 2011 року керівництвом Укрзалізниці після низки технічних нарад щодо стану тягового рухомого складу та перспектив щодо його подальшої експлуатації було прийнято рішення щодо нагальної потреби у розробці невідкладних системних заходів щодо заміни застарілого парку.

Відповідно до означених пріоритетів була розроблена і затверджена Кабінетом Міністрів України Програма оновлення локомотивного парку, якою передбачається придбати 509 нових електровозів впродовж 5 років (2012-2016). У рамках Програми вже укладено кілька договорів. «Наприкінці минулого року ми домовилися з АТ "Электровозостроитель" (Грузія) на придбання 110 електровозів ВЛ11М/6 постійного струму, що будуть поставлені на Придніпровську залізницю. У даний момент ми вже отримали три локомотиви. Друга угода – на придбання 300 локомотивів у «Новочерка́ського електровозобудівного заводу» (Російська Федерація). Передбачено придбати 270 локомотивів постійного струму і 30 - перемінного. Ця техніка буде обслуговувати Одеську і Донецьку залізниці. І остання угода, підписана в лютому 2012 року – 50 електровозів серії 2ЕС10, виробництва «Уральские локомотивы» для Львівської залізниці», - повідомив перший заступник гендиректора УЗ М.Сергієнко.

Також під час інтерв'ю Микола Сергієнко повідомив про джерела фінансування  проекту: «Ми працюємо з одним російським банком, що виявив бажання стати нашим партнером і профінансувати реалізацію всіх угод. Вся програма оцінюється в 28,5 млрд. грн.. і кредитні засоби передбачається залучити на 10 років. За економічними підрахунками, нові локомотиви окупляться за 8-9 років, що є прийнятним терміном для повернення інвестицій».

Відповідаючи на питання про результати масової закупівлі тяги, Микола Сергієнко відзначив, що виконання програми, дозволить обновити парк тягового рухомого складу,  але для повного рішення проблеми старіння фондів потрібно буде ще п'ять років купляти локомотиви в такому ж режимі – не менш 100 одиниць щорічно.

Повний текст інтерв’ю можна прочитати у газеті «Сегодня» (№53 від 07.03.2012).

версія для друку