українська російська англійська
Держземагентство незабаром зведе до мінімуму використання паперової документації
07.03.2012 | 13:38
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Держземагентство у Харківській області та Севастополі у тестовому режимі відпрацьовує пілотний проект з впровадження програмного продукту «Перехідна реєстраційна система, який забезпечує обмін інформацією в електронному вигляді між органами земельних ресурсів та регіональними центрами державного земельного кадастру. Як зазначив з цього приводу Голова Держземагентства України Сергій Тимченко, після впровадження цієї програми у серпні 2011 року на Харківщині практично зникла необхідність у фізичному документообігу у філіях ДЗК. Тепер документацію із землеустрою та свої заяви на отримання державних актів громадяни подають до територіальних органів земельних ресурсів. За допомогою «Перехідної реєстраційної системи» документація в електронному вигляді переправляється в ДЗК, де у встановлені терміни обробляється і передається вже у готовому вигляді.

Фахівці фірми «ILC» розробляють більш досконалий та функціональний програмний продукт, який виконуватиме ті ж функції, але на більш високому рівні. Розробники  взяли на озброєння останні досягнення у сері земельного кадастру, картографії та геодезії. У Харківській області та Севастополі уже третій місяць ведеться апробація цього продукту. При позитивному результаті цей досвід буде поширений на всю Україну.

«Запровадження системи дасть змогу звести до мінімуму використання паперової документації. Громадяни здаватимуть їх один раз до органів земельних ресурсів, і там же в районі видаватимуться готові правовстановлюючі документи на землю. Відтепер їх можна буде здати в найближчий територіальний орган Держкомзему, і протягом лічених днів, як того вимагає чинне законодавство, громадянин отримає готову документацію. Впровадження цієї системи - крок на шляху виконання завдань, які ставить Президент України Віктор Янукович. Запровадження нової системи наблизить Україну до рівня передових країн світу, які у цій сфері досягли значних висот», - зауважив Сергій Тимченко.

версія для друку