українська російська англійська
Дніпродзержинськ отримав 12 нових найсучасніших реанімобілів швидкої медичної допомоги
12.03.2012 | 18:17
Дніпропетровська ОДА

На Дніпропетровщині триває оснащення Служби швидкої медичної допомоги новими автомобілями та новим обладнанням. Для підвищення якості та доступності медичної допомоги Дніпродзержинська станція швидкої медичної допомоги отримала 12 найсучасніших автомобілів швидкої допомоги марки «Пежо» та «Форд». У 2012 році Дніпропетровська область отримає 90 сучасних реанімобілів марки «Пежо» та «Форд». З них перші 13 автомобілів вже прибули в область. Ще одна машина буде надана Центру екстреної медичної допомоги у Дніпропетровську.

На Дніпропетровщині реалізується програма «Регіон-лідер». У рамках програми усі автомобілі «швидкої» обладнані GPS-навігаторами, у відділеннях швидкої медичної допомоги встановлені архіватори мови і запроваджені цілодобові пости диспетчерів, додатково створено 40 пунктів базування машин «швидкої», за 2010 – 2011 роки для оснащення «швидких» закуплено обладнання на суму більше 1 млн. грн., до того ж придбано 2 найсучасніших реанімобілі марки «Мерседес», що дозволяють перевозити новонароджених вагою від 500 грамів та повністю ліквідують поняття нетранспортабельності пацієнта з опіками та важкими травмами.

Наступним кроком стане створення Єдиної обласної центральної диспетчерської служби, яка координуватиме виклики «швидкої» по всій області, що підвищить оперативність приїзду швидкої допомоги на виклик пацієнта.

Із 1 січня 2012 року на Дніпропетровщині діє єдина для всієї області система роботи швидкої допомоги, яка передбачає принцип екстериторіальності. Це означає, що на виклик приїжджає «швидка» з найближчого пункту базування незалежно від місцезнаходження пацієнта (раніше, наприклад, «швидка», яка знаходилася в Дніпропетровському районі на кордоні з Магдалинівським, не могла виїхати на виклик у Магдалинівський район).

Дніпродзержинська станція швидкої медичної допомоги обслуговує мешканців Дніпродзержинська, Вільногірська та Верхньодніпровського, Царичанського, Петриківського, Криничанського і частини П’ятихатського районів. Нові автомобілі дозволять пришвидшити приїзд «швидких» на виклик до пацієнта.

«Губернатор здійснює велику підтримку Дніпродзержинську в підвищенні якості та доступності медичних послуг. Зокрема, у 2011 році було виділено фінансування, завдяки якому було реконструйовано та відкрито Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3. Цього року ми отримали нові автомобілі, обладнані за останнім словом техніки, що дозволить оперативніше надавати медичну допомогу громадянам», – сказав міський голова Дніпродзержинська Станіслав Сафронов.

«Нові 12 автомобілів – це суттєвий внесок у розвиток медицини Дніпродзержинська, прилеглих районів та Дніпропетровської області в цілому», – сказав Сергій Логінов, заступник міського голови м. Дніпродзержинська з питань діяльності виконавчих органів міської ради, начальник міського управління охорони здоров’я.

 

версія для друку