українська російська англійська
Микола Азаров: Для забезпечення людей доступним житлом необхідно будувати 100 тис. квартир щорічно
13.03.2012 | 09:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Для забезпечення квартирами людей, які стоять у квартирних чергах, необхідно будувати 100 тис. доступного житла щорічно. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час спілкування із столичними метробудівцями в рамках ознайомлення з ходом будівництва метрополітену в напрямку станцій метро «Іподром» та «Одеська площа» в м. Києві.

- У нас півтора мільйона людей перебувають у чергах на житло. При чому ця черга практично не рухається. Люди стоять у черзі по 20-30 років. Для того, аби зрушити цю чергу з місця, необхідно будувати хоча б 100 тис. доступного житла у рік. Тоді років через 10 можна було б цю проблему вирішити, - зазначив Микола Азаров, додавши, що для цього необхідно зменшувати вартість житла, оскільки зараз ціни на квартири надвисокі.

Водночас Прем’єр-міністр поцікавився у молодого метробудівця, майстра прохідницького щита Дмитра Кота, скільки його молода сім`я могла б витратити на придбання квартири. Метробудівець зазначив, що сукупний дохід його родити із двох чоловік становить близько 6 тис. грн. в місяць. За його словами, для придбання двокімнатної квартири вони могли б сплатити близько 50 тис. грн. першого внеску, і щомісяця виплачувати орієнтовно 2 тис. гривень за іпотечним кредитом.

Глава Уряду разом з метробудівцями розрахували за яких умов молода середньостатистична родина могла б придбати двокімнатну квартиру:

- Необхідно будувати доступне житло у економному варіанті. Двокімнатна квартира повинна бути площею до 50 метрів квадратних, а вартість квадратного метра не повинна перевищувати 500 доларів.

За словами Миколи Азарова, вартість такої квартири становитиме близько 200 тис. грн.

При цьому він зауважив, що при умові першого внеску в розмірі 50 тис. грн. необхідно буде взяти кредит на 150 тис. грн. на 10 років під 2% річних.

- Якщо вартість квартири 200 тис. грн., ви внесли 50 тис. грн. першого внеску, то вам залишиться заплатити 150 тис. грн. плюс 2% річних. Якщо ці 150 тис. грн. розбити на 10 років, то доведеться сплачувати приблизно 15 тис. грн. в рік, або близько 1,5 тис. в місяць. Нормальні умови? - поцікавився Прем’єр-міністр України Микола Азаров в метробудівця.

- Звичайно, це надзвичайно гарні умови, - сказав Дмитро Кот.

- От зараз таку систему іпотечного кредитування ми розробляємо, - зазначив Глава Уряду.

 

версія для друку