українська російська англійська
Перетворення в країні забезпечили макроекономічну стабільність - Микола Азаров
13.03.2012 | 15:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

За два роки діяльності Уряду в Україні досягнуто макроекономічної стабільності. На цьому Прем'єр-міністр Микола Азаров наголосив під час зустрічі з керівниками представництв провідних іноземних компаній, які працюють в Україні.

«Якщо говорити про те, що ж все-таки вдалося зробити за ці два роки, то, перш за все, досягнута макроекономічна стабільність в країні», - сказав Глава Уряду, повідомивши, що дефіцит бюджету, зокрема в секторі державного управління, практично нульовий, після 16% провальних в 2009 р.; рекордно низька за останні роки інфляція: понад 4% в 2011 році та за перші два місяці 2012 р. - близько 0,3%, що в річному обчисленні - на рівні приблизно 3%; зміцнення курсу національної валюти. «Тобто, всі складові макроекономічної ситуації в країні стабільні», - підсумував Прем'єр-міністр, наголосивши, що досягнення таких результатів відбувалося в складних умовах: «Ми пережили колосальну посуху 2010 року, ми пережили аномально сувору зиму, ми маємо найвищі ціни на газ у світі».

Микола Азаров наголосив, що відповідно до укладених екс-прем’єром невигідних для України газових угод, на сьогодні  Україна «на вході купує газ по ціні 518 дол. за 1 тис. кубометрів». За його словами, якщо додати сюди транспорт, податки, то виходить абсолютно неконкурентна ціна для вітчизняної промисловості. «Тому не мали ми ніяких сприятливих умов. І те зростання економіки в сукупності 9,5% ВВП за два роки - результат, насамперед, тих реформ, які проводила країна, і тих зусиль, які вкладала», - підкреслив Глава Уряду.

11 березня 2012 р. виповнилося два роки з дня формування Уряду під керівництвом Прем'єр-міністра Миколи Азарова.

 

 

версія для друку