українська російська англійська
Цьогоріч Уряд не буде вводити квоти на зерно
13.03.2012 | 17:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У 2012 році Уряд не буде вводити квоти на зерно. У цьому запевнив Прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з керівниками представництв іноземних компаній, які працюють в Україні.

«Ніхто ніяких квот вводити не буде», - наголосив Глава Уряду. При цьому він повідомив, що  на сьогодні в Україні створено достатній запас продовольчої пшениці. З минулорічного рекордного врожаю проекспортовано 13,5 мільйонів тонн зерна, з них 1,5 мільйона тонн – продовольчої пшениці. Таким чином, в Україні залишається продовольчого зерна вдосталь аж до 2013 року.

За словами Миколи Азарова, цьогоріч планується зібрати нормальний, середній урожай зернових, незважаючи на проблемні питання пов’язані з погодними умовами. «Навіть, якщо ми взагалі нічого не зберемо у 2012 р., а ми зберемо нормальний середній урожай, ми спокійно проживемо до врожаю 2013 р.», - сказав Микола Азаров.

При цьому Прем'єр-міністр зауважив, що введення квот на зерно у 2010 році було вимушеним кроком з боку Уряду через недостатню кількість  продовольчого зерна в країні. «Міг Уряд залишити свою країну без продовольчої пшениці? Якби ми не ввели квоти, її б вивезли 100%, і ми змушені були б завозити», - сказав Микола Азаров, нагадавши ситуацію  2003 року, коли Україна змушена була ввозити зерно із-за кордону.

 

версія для друку