українська російська англійська
Сумщина створює сучасний обласний перинатальний центр
14.03.2012 | 09:22
Сумська ОДА

Сумщина створює сучасний обласний перинатальний центр. За словами заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлани Кривцун, створення перинатального центру включає проведення реконструкції закладу та реорганізацію його роботи. Загальна вартість проекту складає близько 60 мільйонів гривень.

У 2010 році з обласного бюджету на реконструкцію даху медичного закладу надійшло 2 мільйони гривень, у 2011 році – 700 тисяч гривень на ремонт операційної та відділення анестезіології. 1 вересня минулого року в перинатальному центрі було відкрито відділення екстрагенітальної патології.

Цьогоріч виділено 1 мільйон гривень на розроблення проектно-кошторисної документації, планується відкриття консультативної поліклініки.

«Для завершення комплексу робіт ми залучатимемо кошти інвесторів. Інвестиції вкладатимуться в реконструкцію, придбання сучасного обладнання, створення бригади екстреної акушерсько-реанімаційної допомоги, медикаментозне забезпечення», – зазначила Світлана Кривцун.

«Підприємці готові до співпраці у цій важливій справі», – заявила заступник голови галузевої ради підприємств з питань медичної практики та фармацевтичної діяльності при облдержадміністрації, голова правління АТ «Медтехніка-Суми» Валентина Гурьєна.

Сьогодні перинатальний центр на 95% укомплектований кваліфікованими кадрами. 85% персоналу мають першу та вищу категорії.

Аби постійно підвищувати професійний рівень медпрацівників, нині діють тренінгові центри первинної реанімації новонароджених та перинатальних технологій, проводяться виїзні навчання.

На базі центру функціонує кафедра акушерства та гінекології Сумського державного університету, що є суттєвим кадровим потенціалом.

«Триває матеріально-технічне оснащення закладу. До кінця 2013 року Сумщина матиме надсучасний перинатальний центр ІІІ рівня», – резюмувала заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко у ході засідання робочої групи регіонального комітету з економічних реформ щодо реформування соціальної сфери.

У перспективі на Сумщині буде відкрито 5 перинатальних центрів ІІ рівня надання медичної допомоги – у Конотопі, Шостці, Охтирці, Глухові та Ромнах.

версія для друку