українська російська англійська
Микола Азаров: Фундамент для соціальних перетворень - зростання економіки
14.03.2012 | 11:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 14 березня повідомив про першочергові  завдання, які має виконати Уряд відповідно до соціальних ініціатив Президента України. При цьому Глава Уряду зазначив, що вже 12 березня Міністерство фінансів за його дорученням розпочало підготовку відповідних змін до державного бюджету на 2012 рік.

Микола Азаров повідомив, що Уряд має переглянути розмір пенсій 9 мільйонам пенсіонерів, які отримують пенсії на рівні прожиткового мінімуму, щоб розмір виплат виріс принаймні на 100 гривень на місяць вже з травня поточного року. Збільшити виплату за вислугу років військовослужбовцям на 165 гривень на місяць, а також підвищити на 30-50% розмір виплат 1 мільйону учасників війни. Удвічі збільшити одноразову допомогу до Дня перемоги інвалідам війни: до 1720-2200 гривень.

Крім того, Міністерству фінансів доручено разом із Нацбанком прорахувати всі нюанси компенсаційних виплат вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР.

«Тут треба відновити справедливість, адже частина людей отримала компенсацію, а частина – ні, - зазначив Микола Азаров. -  До кінця поточного року повинні отримати всі. І, напевне, справедливість вимагає, щоб першими були люди похилого віку. Причому я поставив завдання, щоб механізм виплат виключав принизливі черги і збирання довідок».

Також Глава Уряду наголосив, що надзвичайно серйозних зусиль треба докласти, щоб відродити в країні будівельний бум. Програма «Доступне житло» покликана за 10 років повністю вирішити в країні квартирне питання, насамперед для молодих сімей. Охопити ця програма має сімї з середнім доходом близько 5 тисяч гривень на місяць.

«Треба будувати мінімум по 100 тисяч квартир на рік. Водночас треба будувати відповідну кількість дитячих садочків і шкіл, щоб обоє батьків могли працювати і забезпечувати виплати за іпотечними кредитами», - наголосив Микола Азаров.

Глава Уряду запевнив, що всі ці плани цілком реальні, адже мають під собою надійний фундамент – зростання економіки

«Фундамент для них один – зростання економіки. За двох умов: стабільність в країні і максимальна економічна свобода», - наголосив Прем’єр-міністр.

 

версія для друку