українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд розгляне ініціативи бізнесу
14.03.2012 | 11:47
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров озвучив на засіданні Уряду ініціативи іноземних інвесторів в Україні, які налаштовані вести цивілізований бізнес.

Глава Уряду повідомив, що серед пропозицій - забезпечити безумовний правовий захист кредитора і інвестора. «Знаємо цю хронічну проблему і вирішимо. Готується законопроект, який раз і назавжди затвердить очевидні речі: є факт видачі кредиту, факт інвестиції – ніякий суд не вправі буде такий факт перекрутити», - зазначив Микола Азаров.

Крім того, бізнесмени просять Уряд навести порядок з трансфертним ціноутворенням, щоб офшорні посередники не підривали український ринок, не викривлювали конкурентне середовище; довести до логічного завершення лібералізацію у будівництві, щоб спрощенням містобудівних норм могли скористатися приватні компанії.

Також порушено питання дати стимули для потужної фондової біржі в Україні, лібералізувати правила лістингу холдингів, зареєстрованих за кордоном. Затвердити правило оферти в угодах про купівлю-продаж акцій.

За словами Миколи Азарова, бізнес пропонує змінити порядок розрахунку податку на додану вартість – щоквартально і податку на прибуток – щорічно.

«Всі ці пропозиції Уряд ретельно розгляне. Все те, що дозволить нам  (зрозуміло, не миттєво, а послідовно, за кілька років) наблизитись до режиму вільної економіки, який існує в успішних країнах, ми приймемо. І доведемо, що чесно будемо виконувати ці правила гри», - запевнив Микола Азаров, зауваживши, що відповідні доручення вже дав вчора керівникам міністерств і відомств, які брали участь у дискусії з інвесторами, пообіцявши проконтролювати їх виконання.

 

версія для друку