українська російська англійська
Михайло Папієв: Медичні послуги і в місті, і на селі мають бути однаково якісними
14.03.2012 | 12:30
Чернівецька ОДА

Голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв позапланово відвідав село Байраки Герцаївського району, аби особисто поспілкуватися з мешканцями населеного пункту, ознайомитися з проблемами територіальної громади і визначити реальні потреби байраківчан.

Глава крайової виконавчої влади вирішив особисто ознайомитися з ситуацією на місці, аби прийняти зважене та об’єктивне рішення про доцільність подальшої роботи лікарні. Сьогодні заклад обслуговує понад 5,7 тис. мешканців чотирьох сіл, у лікарні працюють 26 працівників, ліжковий фонд становить 9 місць. При поліклінічному відділенні лікарні функціонують фізкабінет, лабораторія, оглядовий та стоматологічний кабінети. Проте, жодного капітального ремонту з 1993 року – відколи лікарню переобладнано з навчального закладу – тут не проводилося, меблі та устаткування не оновлювалися, постільна білизна та інші необхідні в такому закладі речі не закуповувалися.

Михайло Папієв поспілкувався з персоналом та пацієнтами установи, оглянув лікарняні палати. “Лікарня в дуже поганому стані – інвентар установи непридатний для використання, морально застаріле медичне обладнання, вікна, які зачиняються на цвяхи, – відзначив Михайло Папієв. – В такому вигляді, як сьогодні, заклад далі функціонувати просто не має права, бо лікувати в таких умовах людей неможливо”.

За словами мешканців села, лікарня у їхньому населеному пункті вкрай необхідна, адже, аби дістатися до Чернівців, їм потрібно подолати 33 кілометри, до Герци – 17 кілометрів. Розбитими дорогами впоратися з такою відстанню для того, щоб отримати медичну допомогу, – вкрай складно. “Саме самопочуття територіальної громади має бути визначальним при прийнятті управлінських рішень, – висловив переконання глава облдержадміністрації. – Тільки тоді нагальні проблеми населених пунктів регіону можуть бути вирішені ефективно”.

Михайло Папієв відзначив, що на цьому етапі потрібно зберегти лікарню. Буде винайдено необхідні кошти, проведено ремонтні роботи, закуплено інвентар та обладнання. “Нам потрібно створити належні умови для лікування людей, і я переконаний, що і якість має бути на відповідному рівні, і умови мають бути створені такі як треба, і ставлення до пацієнтів з боку персоналу має бути відповідне, – зауважив голова облдержадміністрації. – Бо незважаючи на те, чи це медична установа в обласному центрі, чи районному, чи в селі, лікарські послуги мають бути однаково якісними”.

Він нагадав, що місцева влада зобов’язана щоденно тримати руку на пульсі питань, які турбують мешканців населених пунктів, та працювати над їх вирішенням – якщо чинні посадовці не здатні цього забезпечити, на їх місце мають прийти інші.

 

версія для друку