українська російська англійська
Визначено конкретні заходи з реформування залізничного транспорту на 2012 рік
14.03.2012 | 14:54
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженим Указом Президента України № 187/2012 від 12.03.2012, визначено основні заходи з комплексного реформування залізничного транспорту, які будуть здійснені впродовж 2012 року.

Зокрема, документом визначено, що до грудня 2012 року будуть затверджені правила рівного доступу суб’єктів господарювання до об’єктів інфраструктури залізничного транспорту загального користування.

Також, до грудня передбачено врегулювати порядок формування та державного фінансування соціального замовлення на пасажирські перевезення залізничним транспортом.

До вересня поточного року мають провести інвентаризацію майна Державної адміністрації залізничного транспорту України, об’єднань,  підприємств, установ та організацій залізничної галузі.

Акти щодо утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, 100% акцій якого будуть у державній власності мають бути видані Кабінетом Міністрів України через 7 місяців після офіційного опублікування Закону України про утворення публічного акціонерного товариства  залізничного транспорту загального користування. Нагадаємо, що закон був прийнятий ВРУ 29.02.2012 і нині знаходиться на підписі у Президента України.

Також окрему увагу у плані дій приділено реформуванню та удосконаленню тарифної політики на залізничному транспорті. Зокрема, передбачено у березні поточного року затвердити методику розрахунків тарифів на перевезення пасажирів денними швидкісними поїздами класу Інтерсіті+ (Іс+) на період проведення фінальної частини Євро-2012 та подальшої їх експлуатації. До липня 2012 року Міністерство інфраструктури України повинні розробити концепції структури економічно обґрунтованих тарифів на пасажирські та вантажні перевезення залізничним транспортом  та методики їх розрахунку. А у грудні 2012 року Мінінфраструктури має вже затвердити методики на встановлення тарифів на користування інфраструктурою залізничного транспорту, перевезення пасажирів та вантажів.

 

версія для друку