українська російська англійська
Мінагрополітики: Попит на харчові продукти українського виробництва на зовнішніх ринках - свідчення їх високої якості
14.03.2012 | 15:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів

В минулому році експорт сільськогосподарської продукції і товарів харчової промисловості склав більше 13 млрд. грн. Про це на брифінгу у Буднику Уряду у середу, 14 березня, повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий.

Із них кінцевих харчових продуктів (не сировини, а тих, що виробляються харчовою переробною промисловістю) експортувалося на суму понад 7,4 млрд. грн. А це 56% експорту. Наприклад, кондитерських виробів Україна експортувала у 2011 році на понад 1 млрд. грн. При цьому зовнішньоторговельне сальдо позитивне і становить близько 24 млрд. грн. (3 млрд. дол. США) і продовжує зростати.

«Ми експортуємо нашу продукцію в десятки країн світу, причому за такими показниками як олії рослинні та вироби з них наша країна займає перше місце в світі і експортує їх у 56 країн світу», - акцентував Микола Безуглий. Це, на думку Першого заступника Міністра, свідчення високої якості харчових продуктів українського виробництва. При цьому він підкреслив, що серед великого переліку країн кількість претензій до нашого товаровиробника незначна і зводиться до поодиноких випадків. На брифінгу було зазначено, що якість продукції українського виробництва дає змогу експортувати: соняшникової олії - до 85%, кондитерських виробів - до 50%, маргаринів та аналогічних продуктів - 20% та до 20% молочних виробів.

версія для друку