українська російська англійська
Завдяки заходам зі спрощення процедур перетину кордону зовнішньоекономічна діяльність України значно активізувалася
14.03.2012 | 16:33
Прес-служба Державної митної служби

Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік зустрівся з торговими представниками та радниками з економічних питань посольств країн – членів ЄС, Швейцарії та США.

Ігор Калєтнік зазначив, що товарообіг між зазначеними країнами постійно зростає. Так, з країнами-членами Євросоюзу обсяг торгівлі зріс на 36% і склав 44 млрд. дол. США – а це майже третина загального обсягу зовнішньої торгівлі України. З США зростання склало близько 4 млрд. дол. США (+44%)

Тільки за 2011 рік спільний кордон України з Євросоюзом перетнуло 9,2 млн. автомобілів; 114 тис автобусів, 1,2 млн. вагонів, 50 млн. тонн вантажів та 24 млн. громадян.

Значна активізація зовнішньоекономічної діяльності стала результатом, у тому числі і тих заходів, які вживалися Держмитслужбою. Зокрема, в напрямку спрощення процедур перетину кордону.

Так, з 15 грудня 2011 року почала діяти процедура попереднього документального контролю. Товари, які підлягають іншим видам державного контролю (екологічний, фітосанітарний, санітарно-епідеміологічний), у 93% перевіряються митниками по документах.

Як наслідок час перебування транспортного засобу у пункті пропуску вже скоротився на 25%.

Процедура, яка дозволяє економити час і усуває дублювання функцій митниць суміжних держав, – спільний контроль.

На сьогоднішній день спільний контроль здійснюється у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні «Устилуг - Зосін» та «Смільниця - Кросценко». Цей досвід можна поширити не лише на українсько-польський, а й на інші ділянки кордону.

Майже з усіма суміжними країнами запроваджено систему раннього повідомлення про виникнення черг на кордоні.

Крім того, митною службою вживаються заходи, спрямовані на реалізацію транзитного потенціалу України.

версія для друку