українська російська англійська
В Україні поступово знижується рівень ВІЛ-інфікування серед підлітків та молоді
15.03.2012 | 09:37
Прес-служба Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

Нова хвиля інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс!», яка відбуватиметься в рамках проведення європейського футбольного чемпіонату, покликана, в першу чергу, звернути увагу підлітків та молоді до проблеми поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу і необхідності дбайливо ставитися до власного здоров’я. Проблема поширення і основні методи подолання епідемії в Україні стали основною темою зустрічі між представниками Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань з журналістами провідних німецьких видань. Серед них кореспонденти газет та журналів з Франкфурта, Ганновера, Кельна, Штутгарта та ін.

До процесу обговорення також були запрошені експерти GIZ (Німецького товариства міжнародного співробітництва). Саме німецькі партнери, починаючи з 2008 року, є партнерами Держслужби України соцзахворювань у проведенні масштабної кампанії «Не дай СНІДу шанс!».

За словами начальника управління протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Марини Зеленської, саме «проведення інформаційних кампаній із залученням зірок спорту й шоу-бізнесу привертає увагу молодих людей до проблеми ВІЛ-інфекції/СНІДу. Завдяки інформаційним гаслам, яскравій візуальній рекламі ми спонукаємо людей до проходження тестування на наявність інфекції».

Начальник управління навела приклад: починаючи з 2006 року рівень інфікування серед молоді від 15 до 24 років знизився з 16% до 9%.

Під час зустрічі представники ЗМІ поставили ряд ключових запитань з приводу епідемічної ситуації в різних регіонах України, заходів, які вживає держава для зниження рівня дискримінації представників груп ризику серед населення, а також щодо очікуваних результатів від проведення нової хвилі «Не дай СНІДу шанс!». Нагадаємо, що під час проведення футбольного турніру в Україні у столиці діятиме європейське селище, де усі бажаючі зможуть отримати більш детальну інформацію та пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції. Окрему увагу на цей період буде приділено навчальним закладам, де розповсюджуватиметься символіка кампанії і ознайомча література.

 

 

версія для друку