українська російська англійська
Безкоштовну високоспеціалізовану медичну допомогу цьогоріч отримають 2659 киян
15.03.2012 | 09:45
Київська МДА

Під час Колегії за підсумками роботи галузі охорони здоров’я у 2011 році голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов та президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк підписали Меморандум про співпрацю щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню столиці.

Виконання Меморандуму сторонами сприятиме поліпшенню здоров’я киян, забезпеченню рівноправного та справедливого доступу громадян до медичних послуг у наукових установах Національної академії медичних наук України.

Відповідно до документа НАМН України виділяє квоти для надання високоспеціалізованої медичної допомоги мешканцям столиці в 28 своїх наукових установах; надає високоспеціалізовану медичну допомогу без будь-яких додаткових витрат з боку міського бюджету столиці.

Так, у 2012 році допомогу отримають 2659 киян, з них найбільше – 256 пацієнтів – буде направлено до ДУ «Інститут невідкладної та відновної хірургії», 231 пацієнт – до ДУ «Інститут очних хвороб та тканинної терапії», 166 – до ДУ«ННЦ Інститут кардіології» тощо.

Зі свого боку Київська міська державна адміністрація сприятиме створенню органами охорони здоров’я міста дієвої, прозорої системи відбору та направлення пацієнтів, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги, до наукових установ НАМН України.

На переконання голови КМДА, однією зі складових Столичного стандарту здоров’я має стати доступність і висока якість медичних послуг, профілактика і попередження захворювань, що загалом позитивно позначиться на загальному стані здоров’я киян та допоможе продовжити середню тривалість життя мешканців столиці до 79 років.

версія для друку