українська російська англійська
Досвід роботи Мінекономрозвитку Криму в сфері держзакупівель буде застосований в інших регіонах Україні
15.03.2012 | 10:30
Рада міністрів АРК

За рекомендацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України досвід роботи Міністерства економічного розвитку і торгівлі АРК у сфері державних закупівель буде поширений в інших регіонах України. Про це повідомила міністр економічного розвитку і торгівлі Криму Світлана Верба на засіданні кримського уряду 13 березня.

За її інформацією, в 2011 році для координації замовників при здійсненні процедур закупівель міністерством здійснювалася консультаційна та методологічна допомога, проведені навчальні семінари і тренінги, фахівці міністерства регулярно брали участь в процедурах розкриття пропозицій учасників.

З метою доступу до методологічних, інформаційних матеріалів в травні 2011 року почав роботу інформаційний веб-портал «Державні закупівлі в АРК». Глава відомства підкреслила, що така робота ведеться тільки в Криму, і вона позитивно оцінена Мінекономрозвитку Україні. «Наше завдання - забезпечення відкритості інформації про закупівлі та підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів. У поточному році серйозна робота у сфері держзакупівель буде продовжена і за рекомендацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України буде поширена на інші регіони України», - підкреслила міністр.

Як зазначила Світлана Верба, міністерством визначено ряд проблемних питань, які виникають при проведенні закупівель за державні кошти: «Перш за все, це пов'язано з ціновою політикою, коли найменша ціна учасника в тендері не завжди відповідає найменшою ціною на ринку». По даному напрямку міністерством дано ряд необхідних рекомендацій.

Також на початку нинішнього року у замовників виникли проблеми при закупівлі комунальних послуг. «З боку підприємств - монополістів мало місце ненадання замовникам на їх звернення необхідних документів та інформації», - зазначила Світлана Верба.

Міністерством були внесені пропозиції в Мінекономрозвитку Україні по внесенню змін до закону про закупівлі в частині розробки окремих проектів законів, що визначають особливості закупівель комунальних послуг.

Також були виявлені проблеми при оприлюдненні інформації про закупівлі. Як зазначила міністр, на допомогу замовникам торгів на веб-порталі з закупівель розміщена схема термінів публікації інформації, форми оголошень.

 

версія для друку