українська російська англійська
Мінінфраструктури розпочало роботи з підготовки Дунайського регіону до льодової компанії 2012-2013 років
15.03.2012 | 13:14
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України розпочало роботи з підготовки Дунайського регіону до льодової компанії 2012-2013 років – з урахуванням цьогорічного досвіду та для забезпечення 100% готовності інфраструктури до роботи узимку за будь-яких погодних умов.

Нині департаментом державної політики у галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури вже досягнуто домовленості з Державним космічним агентством України щодо безоплатного отримання супутникової інформації стосовно льодової обстановки на водних шляхах України. Зокрема, Міністерству надаватиметься інформація щодо зон льодових полів, їх переміщення, товщини льоду тощо. Використання власної інформації у поєднанні з отриманою з супутників дозволить відомству ще більш ефективно та оперативно реагувати на будь-які зміни у навігаційній обстановці у зимовий період.

Опрацьовується питання розроблення дієвого механізму отримання такої інформації.

Також актуальним питанням для Міністерства залишається  забезпечення роботи в регіоні достатньої кількості буксирів льодового класу. Для реалізації цієї мети до початку льодової компанії 2012-2013 років Мінінфраструктури буде розроблено механізм залучення за необхідності до роботи у регіоні буксирів льодового класу і інших підприємств галузі – без проведення тендерних процедур. Такі роботи здійснюватимуться на компенсаційній основі.

Крім того, у планах відомства – будівництво чи придбання багатоцільового буксиру підвищеного льодового класу, який зможе працювати на Дунаї. Після прийняття Закону України «Про морські порти України» це стане одним з пріоритетних завдань, що буде поставлено перед новоствореною адміністрацією морських портів.

Питання підготовки портів Дунайського регіону до льодової компанії 2012-2013 року, а також до весняних паводків-2012 обговорювалися на нараді, яка відбулася в м. Ізмаїл під головуванням заступника директора Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Ігоря Горобця.

У заході взяли участь капітани та керівники Ізмаїльського, Усть-Дунайського, Ренійського морських торговельних портів, керівництво «Дельта-лоцман», представники Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті, Головного територіального управління МНС України в Одеській області, Ізмаїльського РУ МНС та Ренійського районного відділу ГУ МНС України в Одеській області, а також представники Головного територіального управління з питань оперативного реагування, громадського захисту, Ізмаїльського виконавчого комітету, Ренійської та Ізмаїльської районних державних адміністрацій.

 

 

версія для друку