українська російська англійська
Держземагентство розпочинає виробничі випробовування надсучасної автоматизованої кадастрово-реєстраційної системи
15.03.2012 | 15:48
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

З квітня цього року Держземагентство запускає надсучасну автоматизовану кадастрово-реєстраційну систему для виробничих випробувань у Харківській області та місті Севастополі. Програмно-апаратний комплекс системи базується на новітньому програмному забезпеченні, останніх світових досягненнях геоінформаційних технологій та технологій обміну даними, – зазначив Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко під час брифінгу, що відбувся сьогодні у прес-центрі Кабінету Міністрів.

Введення такої системи у всіх регіонах України згідно із Законом “Про Державний земельний кадастр” передбачається з 2013 року. Запуск автоматизованої системи кадастру стане наступним рішучим кроком до комфортного обслуговування громадян.

У разі досягнення позитивних результатів у пілотних регіонах систему буде впроваджено на загальнодержавному рівні значно раніше запланованого строку. 

Крім того, Сергій Тимченко розповів, що автоматизована кадастрово-реєстраційна система розроблена в рамках угоди між Україною та Світовим банком “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру”. Загальна вартість апаратно-програмного комплексу системи (програмне забезпечення, комп’ютерне, серверне та електротехнічне обладнання) становить близько 40 млн доларів США.

У Держземагентстві розпочато роботу зі створення кадастрового порталу – інформаційного електронного ресурсу із земельних відносин. Саме на цьому порталі з 2013 року громадяни зможуть в он-лайн режимі вільно переглядати інформацію про всі земельні ділянки України.

Водночас у Держземагентстві відкрито гарячу телефонну лінію 0 800 502 528, на яку громадяни можуть повідомляти про випадки із затягуванням видачі державних актів, наявність черг, а також інші зловживання.

 

версія для друку