українська російська англійська
ДПС України та Американська торгівельна палата спільно боротимуться з офшорами
15.03.2012 | 15:53
Прес-служба Державної податкової служби

Державна податкова служба та Американська торгівельна палата в Україні утворили дві спільні робочі групи. Фахівці податкового відомства та бізнес-експерти разом працюватимуть над питаннями трансфертного ціноутворення, аби припинити практику мінімізації податків за допомогою офшорів, та питаннями перенесення збитків підприємств. 

«Нас непокоїть ситуація, коли єдиний прибутковий підрозділ – це іноземна офшорна компанія, а великі промислові корпорації, які працюють в Україні, перманентно декларують збитки. Прибуток має формуватися і оподатковуватися в країні, де розташовані виробничі потужності та здійснюються господарчі операції”, - зауважив Голова ДПС Олександр Клименко.

Нагадаємо, нещодавно фахівці податкової служби почали розробляти стандарти звітної документації у сфері трансфертного ціноутворення. Національні стандарти у цій сфері базуватимуться на рекомендаціях Ради ЄС, визначених у Кодексі поведінки щодо документації з трансфертного ціноутворення для дочірніх підприємств (EUTPD).

Голова ДПС також додав, що очікує від експертів Американської торгівельної палати в Україні сприяння в об’єктивному аналізі випадків системної збитковості підприємств. Спільна робота в цьому напрямі безумовно сприятиме налагодженню роботи добросовісних платників. Керівництво АТП погодилось найближчим часом надати свої пропозиції і бачення щодо цього актуального питання.

 

версія для друку