українська російська англійська
За підсумками минулого року бізнесу було відшкодовано 20 млрд. грн. ПДВ в автоматичному режимі
15.03.2012 | 16:07
Прес-служба Державної податкової служби

Голова ДПС України Олександр Клименко під час зустрічі з колегами з податкової та митної адміністрації Нідерландів розповів, що за підсумками 2011 року бізнесу було відшкодовано 20 млрд. грн. ПДВ в автоматичному режимі.

За словами керівника податкового відомства, цей сервіс, який діє всього рік, уже продемонстрував свої позитивні результати. „Ми починали з 457 млн. грн. відшкодування, а закінчили рік у 20 млрд. грн., повернутого „автоматом” податку”, - підкреслив О. Клименко.

За цей час кількість користувачів цього сервісу зросла майже в 10 разів. І половина всієї компенсації ПДВ сплачується в автоматичному режимі – 2 мільярди гривень з чотирьох мільярдів загальної суми відшкодування щомісячно.

Ханс ван дер Вліст – директор Служби фінансових розслідувань та інформації Податкової та митної адміністрації Нідерландів схвально відгукнувся щодо функціонування цього сервісу. За його словами, автоматичне відшкодування ПДВ – це система, що базується на взаємній довірі між платниками податків та податковою службою.

Крім того, представники фіскальної служби Нідерландів, вивчивши досвід української бази оподаткування у контексті нової спрощеної системи оподаткування, висловили побажання щодо перейняття досвіду та подальшому впровадженні такої системи у своїй країні. 

версія для друку