українська російська англійська
Сергій Тимченко: Нововведення дозволили значно спростити та скоротити процеси реєстрації землі
15.03.2012 | 16:36
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

За останні півроку відбулися кардинальні позитивні зрушення у питанні щодо запровадження прозорих механізмів реєстрації земельних ділянок, видачі державних актів, спрощення та скорочення всіх процедур, а також введення комфортного обслуговування громадян, що є важливою складовою діючої земельної реформи, – зазначив Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко під час брифінгу, що відбувся сьогодні у прес-центрі Кабінету Міністрів.

Керівник земельного відомства, зокрема повідомив, що у Держземагентстві запроваджено принцип “єдиного вікна” для обслуговування громадян. Якщо раніше люди мусили звертатися з оригіналами документів спочатку до районного управління Держкомзему, потім їхати в область до Центру земельного кадастру, після чого у районі завершувати справи, то нині весь пакет документів приймається в районному управлінні Держкомзему, при цьому оплачується лише одна квитанція.

Крім того, уже запроваджено перехідну електронну реєстраційну систему та електронний обіг документів. З лютого поточного року громадяни можуть відслідковувати проходження своєї документації в он-лайн режимі на сайті Держземагентства.

У районних управліннях Держкомзему ліквідовані черги. Цьому, зокрема, сприяло запровадження щоденного прийому громадян. Нині, за словами керівника земельного відомства, з десяток “гарячих точок”, таких як відділ земельних ресурсів у Києво-Святошинському районі, де роками накопичувались проблеми, які доводиться надзусиллями вирішувати за лічені місяці.

– Такі нововведення дозволили значно спростити та скоротити процеси реєстрації землі та запобігти непоодиноким випадкам втрати оригіналів документів. Повна автоматизація процесів посприяла зниженню корупції та випадків здирництва з громадян, звівши до мінімуму персональне спілкування громадян та чиновників, мінімізувавши корупційну складову, – наголосив Сергій Тимченко.

 

версія для друку