українська російська англійська
Микола Азаров розповів, як два роки тому "знешкодив бомбу"
15.03.2012 | 18:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Про основні підсумки роботи Уряду за два роки Прем’єр-міністр України Микола Азаров розповів у ефірі програми «Іспит для влади» на Першому національному.

«З чого ми два роки тому починали? Як не парадоксально, незважаючи на порожню казну, незважаючи на колосальні борги, ми розпочали з того, що підвищили зарплати і пенсії», - розповів Микола Азаров.

З 1 травня було прийнято рішення про виконання закону про нові соціальні стандарти, який був прийнятий ще в 2009 році, і який попередній Уряд взагалі відмовлявся виконувати, заявивши, що це «атомна бомба під економіку України». Однак саме завдяки тому, що Уряд не побоявся підвищити виплати, а значить, і збільшити купівельну спроможність громадян, вдалося  дати поштовх для розвитку економіки. Більше того, Уряд не лише підняв зарплати і пенсії з 1 травня, а й провів виплати за попередній періодз 1-го січня.

Ще одним важливим рішенням Уряду на початку його роботи Микола Азаров назвав договір з Росією про зниження на 100 доларів за 1 тис куб.м ціни на газ.

«Це дозволило нам отримати передишку та значно здешевити нашу продукцію хімії, металургії та інших галузей», - зазначив Микола Азаров.

Він підкреслив, що саме такі «нестандартні рішення дозволили не просто стабілізувати ситуацію, поновити її, але й закласти фундамент для розвитку». Саме завдяки нестандартним рішенням Уряду дворічної давнини наразі є реальна можливість запровадити нові соціальні стандарти, зокрема підвищення  виплат багатьом категоріям громадян, які потребують соціального захисту.

версія для друку