українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд дуже відповідально ставиться до співпраці з МВФ
15.03.2012 | 19:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд дуже відповідально ставиться до співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров в ефірі програми «Іспит для влади» на Першому національному.

«Ми ставимося до нашої роботи з МВФ дуже відповідально. Перед нами стоїть завдання перевести співпрацю в площину, перш за все, конструктивну: тобто брати гроші не на проїдання, як це було в 2008 і 2009 році - вони пішли незрозуміло куди .... Ми налаштовані на конструктивний діалог з МВФ», - зазначив Микола Азаров, коментуючи хід переговорів з Фондом щодо продовження програми співпраці.

При цьому Глава Уряду підкреслив, що кредит 2008-2009 років було надано Міжнародним валютним фондом на досить невигідних для України умовах: «Так от, якщо б цей кредит був даний на умовах, скажімо, років 15 і 3% річних, це був би дійсно вигідний кредит, а він був нам наданий в 2008 році на умовах повернення значної його частини вже в 2012 році. І ми вже в січні повернули 500 млн., а нам треба повернути до кінця року ще 3 млрд. 200 млн. дол. І значну частину доведеться повертати в наступному році».

На отримані від МВФ гроші попередній Уряд нічого не зробив для країни: «Просто зникли ці гроші, і справа з кінцем». Щоб віддати борги, діючий Уряд просто відриває ці гроші від вирішення нагальних проблем. «Скільки можна було б зробити, якби не повертати ці 3,75 мільярда доларів, а пустити їх, наприклад, в реформу і модернізацію ЖКГ», - підкреслив він.

Разом з тим, за словами Глави Уряду, основною перешкодою для продовження співпраці з МВФ є вимога Фонду підвищити тарифи на газ для населення. «Тоді тарифи збільшаться не менше ніж в 2 рази, тобто середня квартплата становитиме приблизно 1 тис. грн. Давайте запитаємо у наших людей: вони зможуть заплатити ці гроші? Не зможуть», - підкреслив Микола Азаров.

Прем'єр-міністр також вважає, що наші громадяни не повинні розплачуватися за помилки попереднього Уряду, з вини якого підписані кабальні газові угоди і, як наслідок, Україна має найвищу в Європі ціну на газ.

В цьому питанні, зазначив Микола Азаров, є ще один нюанс: величезні тепловтрати в ЖКГ, за які люди не повинні платити. За його словами, спочатку необхідно модернізувати ЖКГ за світовими стандартами, а вже потім говорити про відповідність тарифів європейським підходам.

За словами Азарова, саме цими аргументами оперує український Уряд на переговорах з МВФ. «Якщо ці умови, які висуває нам МВФ, відповідають нашим підходам, ми з вдячністю ведемо з ними роботу, беремо позику, використовуємо його абсолютно правильно: направляємо на вирішення серйозних питань розвитку країни, і тоді ці гроші працюють на майбутнє. Але якщо ці підходи не відповідають, значить, ми що повинні? Обходитися своїми силами, шукати інших кредиторів, шукати інші можливості. Чим ми і займаємося весь цей час», - заявив Микола Азаров.

версія для друку