українська російська англійська
Сергій Тимченко: Відкриття ринку сільськогосподарських земель стане логічним завершенням земельної реформи
16.03.2012 | 12:23
"Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

« Закон “Про ринок земель” необхідно приймати з гарячим серцем, але холодною головою - тобто після виборів, але однозначно у цьому  році - адже мораторій діятиме до 2013 і не доцільно з економічної точки зору і далі його продовжувати. Кожен день затягування з ринком землі – це 10 кроків назад до тіньових схем, сірого ринку землі та деградації українського села», – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко сьогодні на конференції “АГРОБІЗНЕС: ринок сільськогосподарських земель”.

Свого часу введення мораторію стало виправданим запобіжником від обезземелення селян, але зараз мораторій є вкрай негативним стримуючим фактором зростання економіки. Сільськогосподарські землі становлять понад дві третини території країни. Тому, на думку керівника земельного відомства, вкрай необхідно терміново запустити землю в економічний обіг, що дасть величезний поштовх до підняття економіки країни, розвитку агропромислового комплексу, а головне – до відродження українського села. Крім того, зняття мораторію нарешті реалізує конституційне право громадян вільно розпоряджатися своїм майном – земельним паєм.

«Земельна реформа триває в Україні вже 21 рік. Її логічним завершенням буде вважатися відкриття ринку сільськогосподарських земель, - наголосив Сергій Тимченко, звертаючись з вітальним словом до учасників конференції. – За останні роки жоден законопроект так широко не обговорювався в громадських та експертних колах, як законопроект “Про ринок земель” – адже перед нами стояло завдання розробити такий закон, який би задовольняв усіх суб’єктів земельних відносин. У результаті ми отримали кілька тисяч зауважень і пропозицій. Особисто я зробив все для того, щоб закон був прийнятий до кінця 2011 року. Сьогодні ми увійшли в стадію виборчої парламентської кампанії і питання ринку землі стало вкрай заполітизованим. Багато політичних сил спеціально маніпулюють законопроектом. Тому сьогодні небезпечно приймати закон, оскільки там можуть з’явитися популістські речі, які зроблять закон неефективним або ж закладуть лазівки для зловживань».

 

версія для друку