українська російська англійська
Сергій Орєхов: Політику у сфері захисту прав споживачів мають право диктувати виключно самі споживачі
16.03.2012 | 13:22
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

15 березня у ДП «Український Дім» відбулося святкування 50-ої річниці Всесвітнього дня прав споживача, організоване Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів.

 Відкрив урочистості Голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов. Він привітав усіх присутніх з 50-ою річницею з дня проголошення основних прав споживача: «Сьогоднішній день – це привід для осмислення пройденого шляху і визначення нових орієнтирів. Захист прав споживачів – одна з найбільш актуальних і злободенних соціально-економічних проблем для всіх країн світу. І саме тому їй приділяють велику увагу на міжнародному рівні. Нам всім варто чітко усвідомлювати, що політику у сфері захисту прав споживачів мають право диктувати виключно самі споживачі. Завдання і обов’язок державних органів – почути голос кожної людини».

Сергій Орєхов підкреслив, що для ефективної реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів Президент України Віктор Янукович доручив Держспоживінспекції України  запровадити таку систему, за якої кожен громадянин країни,  незалежно від місця проживання та місця знаходження, мав змогу скористатися своїми правами та захистити власні інтереси. На досягнення цієї мети спрямована і Програма Президента  Віктора Януковича «Україна для людей». Відповідні завдання для підвищення рівня добробуту громадян ставить перед Держспоживінспекцією і Уряд країни.

Від імені глави Уряду Миколи Азарова привітання з Всесвітнім днем прав споживача виголосив Віце-прем’єр міністр України Сергій Тігіпко: «Розвиваючи міжнародний споживчий рух, Україна піднесла його на якісно новий рівень. Без наявності балансу між інтересами споживача та виробника, без довіри споживача до виробника  неможливе нормальне функціонування ринку і економіки в цілому. Дякую всім працівникам сфери захисту прав споживачів за відповідальність, професіоналізм у нелегкій справі - захищати права та інтереси громадян. Уряд робитиме все необхідне для проведення структурних перебудов в економіці, сприяння розвитку підприємництва, збільшення обсягів якісної конкурентоспроможної вітчизняної продукції».

Віце-прем’єр-міністр побажав працівникам Держспоживінспекції наполегливої та конструктивної діяльності задля захисту споживача та підтримки виробника.

Від імені Голови Верховної Ради України Володимира Литвина усіх присутніх  зі святом привітав заступник керівника Апарату Верховної Ради України Володимир Яловий. Також з вітальним словом звернувся заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник Апарату Володимир Павленко.

На святі був присутній Президент Американської Торгівельної Палати в Україні Хорхе Зукоскі. Він звернувся зі словами подяки до Сергія Орєхова, зазначивши: «На сьогоднішній день Американська Торгівельна Палата та Держспоживінспекція України ведуть конструктивний діалог щодо поліпшення та оптимізації ситуації на споживчому ринку. Спільні проекти направлені на боротьбу з контрафактною продукцією, визначення пріоритетних напрямків у становленні сучасної споживчої політики, забезпечення ринку якісними, безпечними товарами та послугами. Адже,ціль нашої співпраці – довіра та добробут людей».

Від Федерації профспілок України присутніх поздоровив з Всесвітнім днем прав споживача Голова Громадської Ради при Держспоживінспекції України Кубраченко А.В.

На святі були присутні керівники та заступники керівників центральних органів виконавчої та законодавчої гілок влади, керівники структурних підрозділів центрального апарату та територіальних органів Держспоживінспекції України, представники громадських організацій та бізнес асоціацій.

В офіційній частині урочистостей відбулася церемонія нагородження працівників системи Держспоживінспекції України.

По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт за участю танцювальних колективів та естрадних виконавців.

   У рамках святкування 50-ої річниці Всесвітнього дня прав споживача почесні гості та всі бажаючі мали змогу ознайомитися з виставкою дитячих малюнків «Я хочу жити в якісному світі». Крім того, було представлено зразки харчової продукції  вітчизняних виробників, які взяли участь у патріотичній акції «З турботою про Українське!», тим самим засвідчивши прозорість своєї роботи та якість виробленої продукції.

 

 

версія для друку