українська російська англійська
Ефективна бюджетна політика Уряду сприяла зростанню економіки України
16.03.2012 | 20:54
Прес-служба Міністерства фінансів

16 березня під час розширеної прес-конференції Перший заступник Міністра фінансів України Анатолій Мярковський представив звіт про виконання Державного бюджету України за 2011 рік та окреслив основні здобутки та досягнення діяльності Уряду у 2010-2011 роках. У заході взяли участь уповноважені представники Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Рахункової палати.

Перш за все, Перший заступник Міністра фінансів зазначив, що незважаючи на розбалансовану та некеровану економіку, що дісталась у спадок від попередників, діючому Уряду вдалося стабілізувати економіку та відновити соціальну рівновагу в країні. «У 2010 році завдяки виваженій роботі нового Уряду та вжитим дієвим заходам було закладено міцну платформу для подальшого соціально-економічного розвитку. Також розпочато реалізацію Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки», - наголосив Анатолій Мярковський.

Говорячи про бюджет 2011 року, Перший заступник Міністра фінансів України зауважив, що він виконувався в складних зовнішніх умовах та на фоні нестабільності світової економіки. При цьому конструктивна співпраця з міжнародними фінансовими організаціями продовжувалася. Так, наприклад, всі показники минулорічного бюджету було повністю погоджено з Міжнародним валютним фондом. І не дивлячись на зовнішні виклики показники боргу та дефіциту витримувалися.

Отже, ефективна бюджетна політика Уряду сприяла тому, що у 2011 році вдалося забезпечити прискорення темпів зростання економіки України:

- зростання ВВП за рік становило 5,2%, за два роки роботи Уряду – 9,3%;

- зростання споживчих цін уповільнилося до 4,6%, що вдвічі менше за врахований в розрахунках бюджету рівень (8,9%);

- зріс також й обсяг будівельних робіт за 2011 рік на 11,0% і становив 60,5 млрд. грн., що більше показника попереднього року. За підсумками 2011 року введено в експлуатацію 9,4 млн. кв. м. житла, що майже в 1,5 раза більше показника 2009 року (6,4 млн. кв. м.).

Позитивні тенденції розвитку економіки та впровадження в дію податкової реформи дали можливість в 2011 році стабільно і в повному обсязі наповнювати бюджет.

Варто зазначити, що за 2 роки діяльності Уряду доходи держбюджету збільшено наполовину, а доходи загального фонду державного бюджету збільшено майже на 70%. У 2011 році:

- доходи держбюджету – 314,6 млрд. грн.

- доходи загального фонду держбюджету – 265,8 млрд. грн.:

«За два роки створено реальну базу для зростання економіки, що дає змогу не тільки повною мірою виконувати соціальні зобов’язання, але й збільшувати їх», - зазначив Перший заступник Міністра.

У свою чергу, народний депутат, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Владислав Лукьянов звернув увагу, що завдяки конструктивній та виваженій роботі Уряду вдалося сконцентрувати державні фінанси на вирішенні найважливіших соціально-економічних програм. Він також додав, що бюджет 2011 року своєчасно виконувався та відзначив професійну роботу команди Міністерства фінансів.

 

версія для друку