українська російська англійська
У Чернігові відкрито виставку "Японія. Традиції та майстерність"
19.03.2012 | 12:46

У рамках культурного обміну між Україною та Японією Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» спільно з Японським фондом, днями, в Колегіумі (на Валу), відкрив виставку виробів японських ремісників.

На відкриття цієї унікальної виставки прибув Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката з дружиною, а також представники дипломатичного посольства Японії в Україні. Високопоставлені гості оглянули пам'ятки стародавнього Валу та подивились показові виступи спортсменів з Чернігівського клубу «Антей».

З вступним словом до присутніх на відкритті виставки звернувся заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віктор Тканко. Він звернув увагу, що незважаючи на велику відстань між нашими країнами, є багато спільного між нашими народами. Це перш за все – прагнення зберегти духовну самобутність. Чернігів гостинно зустрічає творчість японських майстрів. Це – своєрідне вікно в Японію, яке дає можливість ознайомитись з культурою японського народу. Він також висловив подяку Повноважному Послу від обласної державної адміністрації за велику роботу, здійснену з організації виставки.

У свою чергу Тоічі Саката подякував керівництву Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» за чудову екскурсію древнім містом, та надану можливість представити цю виставку.

На виставці представлені понад 100 робіт 20 майстрів, представників різних видів ремесел Японії: традиційний японський посуд повсякденного вжитку, віяла, світильники, плетені з бамбуку скульптурки комах, гравюри та інше. Експонати виготовлені з традиційних для Японії природних матеріалів: кераміки, текстилю, металу, лаку, дерева, бамбука, скла, паперу. Предмети, представлені на виставці, є не просто витворами мистецтва, вони тісно ввійшли в повсякденний побут японців і стали важливими атрибутами дотримання традицій та зв’язків з минулим, що є найважливішим для кожного японця.

версія для друку