українська російська англійська
Микола Присяжнюк: До кінця квітня сільгосппідприємствам буде виділено 300 млн. грн. на пересів озимих
19.03.2012 | 18:12
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні пріоритетним завданням Міністерства аграрної політики та продовольства України є своєчасне виділення аграрному сектору 300 мільйонів гривень компенсацій господарствам, яким необхідно пересівати озимі. Виділення коштів здійснюватиметься за поданням документів до кінця квітня цього року. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«До 20 квітня 2012 року всі підприємства, у яких було втрачено посіви озимих, разом з інспекціями та місцевою владою повинні скласти відповідні протоколи та подати їх на розгляд Міністерства. Враховуючи ці документи та їх підтвердження інспекцією, місцевою владою та Держкомстатом, Міністерство зобов’язане протягом 10 днів  розглянути це питання, прийняти рішення та направити кошти до господарств», - заявив Микола Присяжнюк.

Міністр наголосив, що розподіл коштів буде здійснюватися максимально прозоро, у кожному районі буде створена комісія, яка на основі поданих сільгоспвиробниками документів та результатів огляду угідь визначить перелік підприємств, яким буде надано відшкодування затрачених коштів на посіви озимих зернових культур, що будуть пересіяні під урожай цього року.

До складу комісій увійдуть начальники районних управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, представники державних фінансової та сільськогосподарської інспекцій, центрів наукового забезпечення, управлінь земельних ресурсів, а також Асоціації фермерів та приватних землевласників й Аграрного союзу.

Крім того, Мінагрополітики забезпечить контроль процесу надходження та освоєння коштів.

«Ми повинні мати зворотний зв'язок з фермерами та сільськогосподарськими підприємствами. Таким чином буде відомо, чи отримали господарства кошти і яким чином - з корупційним навантаженням чи без нього. На сьогодні Президент поставив завдання викорінити це додаткове навантаження, і ми підтримуватимемо зворотній  зв’язок, аби ці кошти завчасно, в повному обсязі та без додаткових зобов’язань фермери могли отримати», - наголосив Міністр.

 

версія для друку