українська російська англійська
Україна та Великобританія зацікавлені у поглибленні двосторонньої співпраці
19.03.2012 | 18:59
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна та Великобританія зацікавлені поглиблювати двостороннє співробітництво, зокрема економічне. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з Малкольмом Ріфкіндом,  колишнім Державним секретарем з питань оборони, Міністром закордонних справ Великобританії.

«У цьому році ми будемо відзначати 20-ліття встановлення дипломатичних відносин між Україною та Великобританією», - зазначив Микола Азаров, висловивши сподівання на розвиток нових можливостей у двосторонній співпраці.

Микола Азаров повідомив, що Уряд України з першого дня своєї діяльності зробив ставку на відновлення внутрішнього ринку, чого на сьогодні вдалося досягти. За час роботи Уряду проведено пенсійну та податкову реформи, (результатом останньої є значне зниження кількості податків та податкових ставок; встановлення преференцій в галузі енергозбереження та енергоефективності). Прем’єр-міністр додав, що Уряд провів серйозну роботу з дерегуляції та зменшення адміністративного тиску на ведення бізнесу. Зараз підготовлено реформи земельну та агропромислового комплексу.  «Все це дозволило нам відновити темпи економічного зростання. Уже в 2010 році ми мали ріст 4,6%, а в 2011 році близько 5,2%», - наголосив Микола Азаров.

При цьому він підкреслив, що у нелегких фінансово-економічних умовах у рамках підготовки України до проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року за короткий термін вдалося збудувати крупні інфраструктурні об’єкти: аеропорти, мости, дороги.

Крім того, Уряд України, продовжуючи стратегічний євроінтеграційний курс, виконав велику роботу з підготовки до підписання угод про зону вільної торгівлі, політичну асоціацію, безвізовий режим з Європейським Союзом.

У свою чергу Малкольм Ріфкінд зупинився на важливості присутності великобританського бізнесу в Україні, зокрема зацікавленості збільшення інвестицій в економіку України.

Крім того, Малкольм Ріфкінд, звертаючись до Миколи Азарова,  зазначив: «Я радий чути, що земельна реформа і реформа у сільському господарстві – це частина реформ, які ви пропонуєте».

 

версія для друку