українська російська англійська
Цього року у Житомирі запрацює єдина в державі фабрика музичних інструментів
20.03.2012 | 11:33
Житомирська ОДА

Поновлення роботи музичної фабрики у Житомирі – перспектива цього року. Виробничо-налагоджувальний цех працює. Зараз розбираємося із власністю та орендами. Про це повідомив голова облдержадміністрації Сергій Рижук, перебуваючи з робочою поїздкою у Радомишльському районі. Для активізації роботи музичної фабрики треба небагато – дати роботу її працівникам. Музичні інструменти скрізь потребують ремонту, тому робота для єдиної в державі Житомирської музичної фабрики є, аби вистачило рук. А якщо не вистачить, майстри братимуть собі учнів.

Сергій Рижук у районному центрі відвідав та оглянув приміщення музичної школи, де вже другий рік тривають ремонтні роботи. У 2010 р. з бюджету було виділено 377 тисяч гривень на ремонт лицьової сторони покриття будівлі та її даху. У 2011 році розпочався ремонт усередині старої будівлі, на який вже витратили 40 тисяч гривень. Завдяки підтримці обласної державної адміністрації, обласної ради нещодавно на ремонт музичної школи з обласного бюджету виділили 250 тисяч гривень.

«Суспільство робить велику помилку, коли фінансує заклади освіти й культури за залишковим принципом. Освіта та культура мають бути на першому місці. Дитина, яка до клавіш чи струн музичних інструментів, відчула, як із її рук виникає звук, ніколи не буде черствою, бездушною, злою», – висловлює переконання Сергій Рижук.

«Нарешті ми, влада, виконуємо свій обов’язок – створюємо умови для навчання і виховання підростаючого покоління та роботи педагогів. У нас не тільки в Радомишлі, а й скрізь в області, особливо у музичних школах, матеріальна база занедбана, – зауважує керівник області, зосереджуючи увагу на проблемі застарілих інструментів, а подекуди їх нестачі.

 

версія для друку