українська російська англійська
Система позашкільної освіти спрямована на підготовку діяльних, інтелектуально і духовно розвинених громадян
20.03.2012 | 17:45
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Одним з основних завдань системи національної освіти є формування активної, всебічно розвинутої особистості. Суспільство гостро потребує діяльних, обдарованих, інтелектуально і духовно розвинених громадян. Саме на виконання таких завдань спрямована система позашкільної освіти.

На сьогодні діють 1496 державних та комунальних позашкільних навчальних закладів, в тому числі 80 у сільській місцевості.

Працюють більше 80,3 тис. гуртків та творчих об'єднань художньо-естетичного, науково-технічного, еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, фізкультурно-спортивного та інших напрямів, в яких  займаються 1,3 млн учнів, що складає 37,5% від загальної кількості дітей шкільного віку. У порівнянні з минулим роком цей показник зріс на 2%.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час прес-конференції поінформував, що за минулий рік відновили діяльність 3 позашкільні заклади, на 1 тисячу збільшилась кількість гуртків та на 28 тис. кількість дітей, які їх відвідують.

Найбільше дітей охоплено позашкільною освітою в Сумській та Кіровоградській областях, де гуртки відвідують понад 50 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку.

«Для підвищення статусу позашкільної освіти, популяризації творчих здобутків дітей, залучення їх до суспільно-громадського життя країни ми ініціювали 24 лютого 2011  та 2 березня 2012 року проведення Всеукраїнських виставок-звітів дитячої творчості «Країна юних майстрів», на яких були представлені творчі роботи дітей - лауреатів і переможців міжнародних і всеукраїнських конкурсів, фестивалів. Виставкові експонати розміщувалися в окремих Містах Країни юних майстрів та представили дитячу творчість за основними напрямами позашкільної освіти – художньо-естетичним, декоративно-ужитковим, науково-технічним, еколого-натуралістичним, туристсько-краєзнавчим. Зазначу, що під час цьогорічної виставки було вручено перші в історії незалежної України свідоцтва, що зареєстровані Державною службою інтелектуальної власності України на набуття авторських прав учням-винахідникам  Малої академії наук», - зазначив Дмитро Табачник.

Уже два роки поспіль виставку відвідує Президент України Віктор Янукович. У зв’язку з надзвичайною популярністю цього заходу прийнято рішення стосовно щорічного його проведення.

 

 

версія для друку