українська російська англійська
Львівська ОДА надаватиме підтримку малим містам у питанні виділення цільових коштів
21.03.2012 | 09:18
Львівська ОДА

Важливу роль у питанні виділення цільових коштів центральними органами виконавчої влади повинна відігравати ініціатива самих малих міст, а Львівська ОДА завжди готова надати необхідну адміністративну та методичну підтримку. Про це 20 березня під час зустрічі із міськими головами – представниками Львівського регіонального відділення Асоціації міст України повідомив начальник головного управління економіки та промислової політики Львівської ОДА Денис Шмигаль.

Денис Шмигаль нагадав, що згідно із Державною цільовою програмою підтримки соціально-економічного розвитку малих міст на 2011-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2010 року №1090, передбачаються значні щорічні цільові обсяги державного фінансування на підтримку соціально-економічного розвитку малих міст.

Він наголосив, що обсяги державного фінансування передбачаються у тому числі за такими напрямами: розроблення містобудівної та землевпорядної документації; реалізація інвестиційних проектів у сфері житлово-комунального господарства, зокрема впровадження енергозберігаючих технологій у сфері тепло- та водопостачання; забезпечення сучасною технікою для вивозу твердих побутових відходів; будівництво та реконструкція автомобільних доріг; впровадження енергозберігаючих технологій вуличного освітлення.

Загальна сума фінансування на рік для усіх 366 малих міст України за цими напрямками повинна була у 2011 році скласти 376 млн. грн., у тому числі: з державного бюджету – 315 млн. грн. і решта – співфінансування із місцевих бюджетів. Така ж сама сума коштів у програмі прописана і на 2012 рік.

Проте цільові кошти на виконання заходів цієї програми поки що не виділялись, при цьому також не відомі принципи розподілу самих коштів (чи в залежності від кількості малих міст в областях, чи кількості їх мешканців тощо) і порядок відбору об’єктів фінансування.

Незважаючи на відсутність цільового державного фінансування державної програми, облдержадміністрація у контексті її заходів надає міськрадам малих міст максимально можливу фінансову допомогу на вирішення наболілих проблем соціально-економічного розвитку.

Так, нагадаю, що за рахунок коштів двох субвенцій державного бюджету, наданих області у 2011 році, на важливі соціальні об’єкти малих міст було спрямовано 75,9 млн. грн. державних коштів або 32% від їх загальної суми.

Денис Шмигаль наголосив, що значна підтримка у 2011 році була надана малим містам у вирішенні проблем розвитку галузей освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, охорони навколишнього середовища, розмежування земель державної та комунальної власності тощо за рахунок коштів обласного бюджету в рамках виконання заходів цілого ряду обласних програ.

«Необхідно зауважити, що питома вага фінансування всіх об’єктів малих міст у загальній кількості виділених коштів перевищувала питому вагу їх населення, незважаючи на те, що в області вимагає уваги велика кількість загальнообласних проблем, а також питання підтримки інших населених пунктів (селищ міського типу і сіл)», - сказав Денис Шмигаль.

Позитивним моментом у реалізації заходів із підтримки соціально-економічного розвитку малих міст у 2011 році була активна участь їх міськрад у співфінансуванні визначених робіт.

Наприклад, об’єкти малих міст обласної Програми фінансування робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2011 рік, були також профінсовані з місцевих бюджетів на 0,6 млн. грн., або на 99,8% до передбаченого.

«У відповідності до нової редакції Бюджетного кодексу, значно розширюються повноваження місцевих органів влади, зокрема виконкомів малих міст у взаємостосунках з центральними органами виконавчої влади, зокрема щодо фінансових взаємовідносин.

Тому важливу роль у питанні виділення вказаних цільових коштів центральними органами виконавчої влади повинна відігравати ініціатива самих малих міст, а облдержадміністрація завжди готова надати необхідну адміністративну та методичну підтримку», - наголосив Денис Шмигаль.

Облдержадміністрація в межах своїх можливостей завжди  враховуватиме потреби малих міст з вирішення їх соціально-економічних проблем.

 

 

версія для друку