українська російська англійська
У 2011 році Україна увійшла до 10 держав-лідерів у галузі міжнародної освіти
21.03.2012 | 16:14
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту

20 березня 2012 року під час прес-конференції Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника щодо основних результатів діяльності МОНмолодьспорту з реалізації соціально-економічних реформ протягом другого року роботи Уряду представників засобів масової інформації поінформовано про міжнародне співробітництво.

За словами Міністра, у минулому 2011 році  Україна  увійшла до 10  держав-лідерів у галузі міжнародної освіти.

Саме за останні роки спостерігається стійка тенденція щодо збільшення контингенту іноземців, які здобувають  вищу освіту в Україні. На сьогодні в Україні навчається близько 55 тис.  іноземців із 137 країн світу.

Надання освітніх послуг  іноземним громадянам дозволило вищим навчальним закладам  України лише за 3 останні навчальні роки заробити 280 млн доларів  США,  а також  забезпечити місцем роботи  5 тис. викладачів та професорів.

«У 2011-2012 рр. розвиток міжнародного співробітництва МОНмолодьспорту  був передусім спрямований на виконання стратегічних завдань у контексті впроваджуваних реформ системи освіти України, зокрема: поширення здвоєних програм між українськими та закордонними ВНЗ (країни ЄС, зокрема Франція, Німеччина, також Росія та країни СНД, КНР, інші країни)», - зазначив Дмитро Табачник.

У 2011р. Україною підписано міжурядові угоди в сфері освіти і науки з Аргентиною, В’єтнамом, Чорногорією, Туркменістаном та Монголією та у сфері науки із Республікою Кіпр.

Міністр звернув увагу журналістів на те, що під час проведення Днів освіти і науки України в Російській Федерації, які проходили у Москві, було  підписано 15 двосторонніх угод про співпрацю. Також відбулося підписання меморандуму про створення Асоціації ВНЗ - партнерів України і Російської Федерації. Між вищими навчальними закладами України та Російської Федерації підписано 23 договори про співробітництво.

версія для друку