українська російська англійська
Внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги
21.03.2012 | 17:33
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Кабінет Міністрів України сьогодні своєю постановою вніс зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд. Тим самим приведено норми Порядку у відповідність до законів „Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інвалідам”, „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” та „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, прийнятих Парламентом торік.

Зокрема, йдеться про встановлення інвалідам Великої Вітчизняної війни розміру державної соціальної допомоги на догляд незалежно від закону, за яким їм призначено пенсію; збільшення розміру допомоги на догляд інвалідам війни І групи підгрупи А до 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; збільшення середньомісячного сукупного доходу для визначення права на призначення державної соціальної допомоги інвалідам І групи із 100 до 115 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Також приведено у відповідність до Закону України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” норми щодо віку, який дає право жінкам на одержання державної соціальної допомоги (поетапне збільшення віку з 58 до 63 років для призначення державної соціальної допомоги жінкам, які не мають права на пенсію).

Крім того, удосконалюється порядок призначення допомоги бездомним особам. Як відомо, такі особи раніше для призначення допомоги повинні були надати довідку про склад сім’ї з місця проживання. Але оскільки вони втратили зв’язок з місцем проживання, то й не могли надати такі довідки. Прийнятою Урядом постановою передбачено, що бездомні особи будуть надавати довідку про місце проживання або місце перебування, яка видається центром обліку бездомних осіб, де вони перебувають на обліку, або закладом соціального захисту для бездомних осіб, де їм надається тимчасовий притулок.

 

версія для друку