українська російська англійська
Україну запрошено до участі в Конференції високого рівня з реформи Європейського суду з прав людини
22.03.2012 | 09:19
Прес-служба Міністерства юстиції

Великобританія, яка на сьогодні головує в Комітеті Міністрів Ради Європи, очікує на участь України в Конференції високого рівня з реформи Європейського суду з прав людини. Про це заявив Надзвичайний та Повноважний Посол Великобританії в Україні Лі Тернер у ході зустрічі з Міністром юстиції України Олександром Лавриновичем, яка відбулася в українському Мін‘юсті 21 березня.

Посол від імені Міністра закордонних справ та Міністра юстиції Великої Британії передав українському Міністру запрошення до участі у Конференції, яка відбудеться у м.Брайтон (Велика Британія) 18-20 квітня 2012 року, а також пропозицію очолити делегацію України на згаданій Конференції.

За словами Лі Тернера, проблематика реформування Європейського суду з прав людини, з огляду на критичну актуальність цього питання не лише для Великої Британії, а й для більшості країн-членів Ради Європи, є головним пріоритетом головування Великобританії в Комітеті Міністрів Ради Європи.

Ключовим заходом в рамках Британського головування, за словами Посла, має стати Конференція високого рівня з реформи Європейського суду з прав людини.

За результатами роботи Конференції планується ухвалення підсумкового документа, який охопить проблемні питання та надасть спільні пропозиції країн Ради Європи щодо вирішення проблем діяльності Європейського суду з прав людини.

Як наголосив Лі Тернер, Великобританію цікавить позиція Україна щодо питань, які порушуватимуться під час Конференції, з тим, щоби виробити спільну позицію країн Ради Європи в порушених питаннях.

Зокрема, на конференції пропонується обговорити заходи, спрямовані на розвантаження Європейського суду. У тому числі, планується виробити принципи прийнятності справ, що допускатимуться до розгляду судом.

Крім того, планується обговорити проблему виконання рішень Європейського суду на національному рівні. Зокрема, порушуватимуться питання виконання загальної частини рішень суду, які, зазвичай, потребують змін національного законодавства, а інколи й Конституції країн.

У ході зустрічі Міністр юстиції України підтвердив зацікавленість України в реформуванні Європейського суду з прав людини та вирішенні тих проблем, які зменшують ефективність діяльності суду та створюють перепони для виконання рішень суду на національному рівні.

«Без реформування Європейський суд може стати жертвою своєї популярності та поразкою надій на справедливе правосуддя людей у багатьох країнах Європи», - наголосив Олександр Лавринович.

У ході зустрічі український Міністр також наголосив на подібності позицій України та Великої Британії, яка є ініціатором Конференції високого рівня з реформи Європейського суду з прав людини, щодо шляхів удосконалення діяльності суду.

 

версія для друку