українська російська англійська
Керівник МВС проінспектував центральну футбольну арену країни
22.03.2012 | 12:49
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Як уболівальникам пройти на стадіон і уникнути тісняви, як не допустити можливих сутичок між футбольними фанатами, як припинити можливі порушення громадського порядку на трибунах та прилеглій до стадіону території, інші можливі «больові точки» організації охорони громадського порядку під час проведення в Україні фінальної частини Євро-2012. Усі ці питання вивчав Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко під час інспектування головної спортивної арени країни.

Відвідування НСК «Олімпійський» було заплановане після робочої наради, що відбулася напередодні у Головному управлінні МВС України в м. Києві.

Відповідаючи на запитання журналістів, керівник МВС зазначив, що увага учасників інспектування буде прикута до вирішення практичних завдань організації забезпечення безпеки відвідувачів футбольних матчів Євро-2012, що були підняті під час робочої наради у столичному Главку міліції.

Зокрема, йшлося про те, як забезпечити безперешкодний підхід уболівальників до стадіону та не допустити тисняви серед них під час здійснення пропуску через турнікети. Питання це досить значиме, оскільки будь-які огріхи в роботі техніки або в діях персоналу стадіону чи правоохоронців можуть призвести до серйозних наслідків. Також у зв’язку з цим обговорювалися питання взаємодії з Київською міською держадміністрацією, оскільки багато питань передбачають тісну співпрацю органів місцевої влади та правоохоронців. До таких, зокрема, відносяться: внесення змін у роботу громадського транспорту столиці у дні проведення футбольних зустрічей, проведення роз’яснювальної роботи серед уболівальників щодо проходу до стадіону, правил поведінки на ньому тощо. Крім того, розглядалася можливість збільшення кількості вхідних турнікетів за позитивним прикладом технічного обладнання донецької «Донбас-арени».

Віталій Захарченко зазначив, що до охорони громадського порядку у дні проведення футбольних зустрічей лише у Києві буде залучатися до 7 тис. правоохоронців. Спільно з ними правопорядок допомагатимуть забезпечувати стюарди та волонтери.

Побував очільник МВС і у службових приміщеннях спортивної арени, аби побачити, яким чином буде організована на стадіоні робота штабу охорони громадського порядку під час проведення футбольних матчів. Зокрема, Віталієві Захарченку було продемонстровано роботу системи відеоспостереження, якою обладнано спорткомплекс, а також приміщення, де будуть розташовуватися працівники екстрених служб.

За словами Міністра внутрішніх справ, він збирається відвідати футбольний матч, що відбудеться на НСК «Олімпійський» найближчим часом.

«Я обов’язково побуваю тут під час одного з матчів, аби на власні очі побачити, яким чином організована робота, а також для того, аби виявити проблемні моменти та вирішити їх у подальшому», – підкреслив Віталій Захарченко.

 

версія для друку