українська російська англійська
Міжнародні експерти представлять попередні результати національного огляду житла
22.03.2012 | 16:36
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

О 13:45 23-го березня у залі колегії Мінрегіону (вул. Велика Житомирська, 9) під час засідання Комітету галузевих реформ Мінрегіону експерти Європейської економічної комісії ООН та міжнародні незалежні експерти представлять попередні результати роботи своєї місії з проведення національного огляду житлового сектора України.

У засіданні Комітету візьмуть участь очільник Мінрегіону, а також експерти галузей. Представлять попередні висновки місії начальник підрозділу з питань житлового господарства та землекористування Відділу торгівлі та сталого управління земельними ресурсами Комітету з житлового господарства та землевпорядкування Європейської економічної комісії ООН Ґюльнара Ролл, координатор підрозділу з питань житлового господарства та землекористування Відділу торгівлі та сталого управління земельними ресурсами ЄЕК ООН Сесілія Батак, спеціаліст з питань охорони навколишнього середовища Відділу з питань охорони навколишнього середовища ЄЕК ООН Ярослав Булич, консультант підрозділу з питань житлового господарства та землекористування Відділу торгівлі та сталого управління земельними ресурсами Анна Бадьїна, Директор Державного управління геоінформації та землевпорядкування Нижньої Саксонії Пітер Кройцер, експерти Алєксандр Пузанов та Андрєй Туманов, які представляють Інститут економіки міста (Москва).

Після завершення планується підхід до преси.

Акредитація за телефонами: (044) 590-47-91, 590-47-92, виключно до 11:00 23-го березня.

Довідково. Національний огляд житлового сектору – це інструмент, що дозволяє урядам аналізувати вживані ними політики і стратегії, а також інституційні, правові, фінансові та соціально-економічні умови в країні, з тим, щоб порівнювати отримані результати з міжнародним досвідом. Наступним етапом має стати національний план реалізації рекомендацій акумульованих у огляді.

Рішення провести національний огляд житлового сектора ухвалили у жовтні 2011 року на 72-й сесії Комітету з житлового господарства та землевпорядкування ЄЕК ООН. Минулого року була створена національна група експертів, з представників центральних та місцевих органів влади, до компетенції яких віднесено питання житлової політики, будівництва, землекористування. Також до неї увійшли фахівці профільних науково-дослідних інститутів. У липні провели підготовчу місію ЄЕК ООН та сформували структуру національного огляду житлового сектора України.

Проект «Національні огляди житлових секторів» розпочатий у 1995 році Комітетом з житлового господарства та землевпорядкування ЄЕК ООН. Цей проект орієнтований на країни з перехідною економікою регіону ЄЕК ООН, сприяє взаємовигідному обміну досвідом між ними, а також удосконаленню системи управління житловим сектором і сектором землекористування. За цей період ЄЕК ООН підготовлено огляди в Болгарії, Польщі, Словаччині, Литві, Румунії, Республіці Молдова, Албанії, Вірменії, Російській Федерації, Сербії та Чорногорії, Грузії, Білорусі, Киргизстані, Азербайджані та Таджикистані.

Комітет з житлового господарства та землевпорядкування ЄЕК ООН створений у 1947 році та мав за мету відбудову та модернізацію житлово-комунального господарства зруйнованої війною Європи. Сьогодні до сфер його головних зусиль входять переважно країни Східної Європи.

версія для друку