українська російська англійська
22-23 березня Міністр культури бере участь у відкритті Днів культури України в Республіці Вірменія
23.03.2012 | 09:37
Прес-служба Міністерства культури

Культурно-мистецькі акції відбудуться з 22 по 28 березня у містах Єреван, Гюмрі та Спітак. Стартують Дні культури 23 березня відкриттям виставки Національної спілки художників України в Національній галереї Вірменії.

У рамках Днів культури України проходитимуть концерти Національного ансамблю солістів «Київська Камерата» під керівництвом Валерія Матюхіна; концерти муніципального камерного хору «Галицькі передзвони» (м.Івано-Франківськ), художній керівник – Ігор Дем’янець; виставка картин із фондів Національної спілки художників України; презентація ювілейного номеру журналу «Всесвіт», присвяченого вірменській літературі та публікації «Поезії Вірменії» у перекладі Мирона Нестерчука.

Крім того, за участю Міністра культури Михайла Кулиняка та членів української офіційної делегації заплановано низку зустрічей, прес-конференцій, відвідування культурних та історичних об’єктів Єревану.

22 березня відбулась прес-конференція Михайла Кулиняка та Міністра культури Вірменії пані Асмік Погосян, присвячена відкриттю українських Днів культури.

«Дні України співпали з такою знаковою подією, як 500-річчя вірменського книгодрукування, у зв'язку з чим заплановано презентацію ювілейного номеру  українського журналу «Всесвіт», який повністю присвячений вірменській культурі, історії, відомим особам, а також офіційна презентація газети української общини Вірменії «Дніпро-Славутич»», - повідомила Асмік Погосян.

Михайло Кулиняк відзначив, що у липні 2011 року в Україні з великим успіхом пройшли Дні культури Вірменії, тому «настав час на гідному рівні представити у Вірменії українську культуру».

«Співпраця між нашими країнами зміцнюється з кожним днем, -- додав Міністр культури України, --  і проведення подібних заходів підтверджує мої слова. Ми прибули до Єревану з великою делегацією і підготували для вірменських глядачів концерти з виступами національного ансамблю «Київська камерата» і хору «Галицькі передзвони», які виступлять сьогодні в єреванському концертному залі імені Арама Хачатуряна, а вже 23 березня -- в містах Спітак і Гюмрі».

В рамках заходів відбудеться презентація збірки «Поезії Вірменії» письменника-перекладача Мирона Нестерчука, в якій представлено переклади робіт більше 30 вірменських авторів, а також перекладеної на вірменський язик повісті Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків", в яку включено епізоди з історії зйомок однойменного легендарного фільму Сергія Параджанова. Вірменському читачу також будуть представлені есе «Вічний рух» Сергія Параджанова та його фотороботи.

Дні культури завершаться гала-концертом українських музичних колективів 26 березня в концертному залі імені Арама Хачатуряна.

версія для друку