українська російська англійська
Рада міністрів Криму підписала Меморандуми про взаєморозуміння з кримськими заповідниками, музеями і театрами
23.03.2012 | 10:00
Рада міністрів Криму

Рада міністрів Криму підписала Меморандуми про взаєморозуміння з історико-культурними заповідниками, музейними установами та театрами, які знаходяться у сфері управління Міністерства культури АРК. Церемонія підписання відбулася в ході зустрічі Голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова з керівниками установ 22 березня.

Глава виконавчої влади Криму зазначив, що за ініціативою Президента України Віктора Януковича 2012 рік стане роком активізації реформ, спрямованих на підвищення соціальних стандартів та рівня життя громадян. Важливим у цьому напрямку є духовний та культурний розвиток суспільства, а також забезпечення рівного доступу кримчан, у тому числі пільгових категорій громадян та молоді, до культурного надбання Криму. «Необхідно відроджувати моральні цінності, щоб у кримчан, особливо молодих людей, були моральні орієнтири. Це завдання вважаю загальним для влади та представників музейних та культурних установ. Тому, впевнений, що ми сьогодні зібралися для підписання важливих документів, необхідних Криму», - заявив Анатолій Могильов.

За словами глави Ради міністрів Криму, необхідно виробити нову стратегію взаємин влади, представників музейних установ, історико-культурних заповідників і театрів Криму, консолідувати зусилля на шляху до духовного та культурного розвитку регіону.

Меморандуми з музеями та заповідниками підписані в рамках реалізації акції «Зелений коридор» та проекту «Пам'ять жива», присвяченого святкуванню 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Згідно з документами, установи, за якими закріплені військові поховання та братські могили, зобов'язуються привести їх у належний вигляд, а музеї - забезпечити групам кримських школярів в поточному навчальному році безкоштовне відвідування в спеціально встановлені дні. «Наші школярі, особливо ті, хто зростає в сім'ях з невеликим достатком, часто просто не мають можливості відвідувати музеї. Ми всі разом повинні прийняти рішення, щоб організовані групи школярів могли відвідувати музейні установи безкоштовно », - зазначив Анатолій Могильов.

Зі свого боку Рада міністрів АРК зобов'язується сприяти збільшенню культурного та туристичного потенціалу республіки, збереженню та розвитку мережі установ культури, а також здійснювати заходи щодо охорони пам'яток історії та культури.

Угода з керівниками кримських театрів підписана Радою міністрів з метою підвищення конкурентоспроможності кримських театрів, популяризації театрального мистецтва серед молоді. Крім того, уряд зобов'язується сприяти вдосконаленню матеріально-технічної бази театральних установ, в тому числі, залученню високопрофесійних кадрів.

У свою чергу театри взяли на себе зобов'язання забезпечити пільгове відвідування виставок для організованих груп кримських школярів на навчальний рік-2012 в спеціально встановлені дні, а також знижки на квитки для студентів. Крім того, в останній четвер кожного місяця пільгові категорії громадян зможуть отримувати контрамарки на театральні заходи за наявності вільних місць.

 

 

версія для друку