українська російська англійська
Всеукраїнська науково-практична конференція "Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України" триває
23.03.2012 | 12:12
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

22 березня 2012 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулося відкриття  дводенної Всеукраїнської науково-практичної конференції «Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України».

Участь у заході взяли Віце-прем’єр-міністр - Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, Президент України (1991-1994) Леонід Кравчук, директор Українського інституту національної пам’яті Валерій Солдатенко, видатні вчені, ректори провідних вищих навчальних закладів, представники наукових установ, громадськості та засоби масової інформації.

Конференцію відкрив ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зачитала привітання від Президента України Віктора Януковича, в якому зазначалося, що цінності національної єдності, злагоди, примирення визначають європейський поступ України. Саме тому владою було ініційовано проведення цього масштабного заходу з метою обґрунтування системи ідеологічних орієнтирів, які б стали надійним підґрунтям для об’єднання української нації.

Раїса Богатирьова на відкритті пленарного засідання висловила надію, що у процесі роботи конференції будуть закладені засади нової гуманітарної політики, підготується розробка її теоретичних підходів і практичних завдань. За її словами, поєднання свободи і соборності у назві конференції є глибоко символічним, адже ці два фундаментальних поняття нерозривно пов’язані із справжньою свободою – і національною, й індивідуальною.

Метою конференції визначено необхідність обґрунтування системи ідеологічних орієнтирів, що стали б надійним підґрунтям для об’єднання українського суспільства, формування спільних цінностей для різних його верств, соціальних прошарків, етнічних груп та конфесій.

Захід присвячено обговоренню історичного досвіду боротьби українського народу за свою єдність і соборність, а також пошукам нових шляхів консолідації нашого суспільства.

У рамках заходу відбулося два пленарних засідання – «Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України» та «Український проект» у дискретному ХХІ столітті», а також проведено роботу семи секцій: «Свобода і Соборність в українській історії», «Модернізація-шлях до нової якості життя», «Конституційний процес: втілення ідей демократії та республіканізму», «Виховання, освіта і наука-джерела пасіонарності гуманітарного розвитку суспільства», «Культура і поліетнічна спадщина України - відповідальність перед нацією», «Національна безпека в умовах глобалізації: виклики та загрози», «Гуманітарний розвиток України: проблеми, пріоритети і завдання».

Присутні обговорили ефективність адміністративної моделі соборності і прийшли до висновку, що єдність, в основі якої лежить адміністративно-організаційний підхід, ще не означає єдність справжню, внутрішню, до якої нам ще треба іти. «Закликаю вас долати цю дорогу через посилення духовного начала нашої соборності», - зазначив у своїй промові Леонід Кравчук.

За словами Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, згуртування нації можливе не лише на основі минулого, а й на основі модернізації – і в першу чергу, модернізації особистості, модернізації інтелектуальної. «Адже ХХІ століттю прогнозують статус ери панування соціальних технологій. І лише від інтелектуального рівня людства та його морально-етичних стримань залежатиме, чи спрямують ці соціальні технології на глобальне маніпулювання суспільством, чи застосують їх для модернізаційних процесів у ньому», - сказав Дмитро Табачник.

Окрім того, учасники оглянули презентацію книг та мультимедійну виставку архівних матеріалів, що являла собою своєрідну ретроспективу боротьби українського народу за єдність та свободу.

 

 

 

версія для друку